Γ’ Εθνική: Ήττα για τον Ναυπακτιακό – Ένα σπάνιο γκολ στο Παπαχαραλάμπειο (Videos)

Μία ακόμα ήττα γνώρισε χθες η ομάδα του Ναυπακτικού Αστέρα η οποία έχασε εντός έδρας με 2-0 από τον Διγενή Νεοχωρίου για την 13η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του 3ου Ομίλου.

Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μαλάκος (47΄) και Καλτσάς (66′).

O Ναυπακτιακός σε μια αγωνιστική περίοδο εφιαλτική για την ιστορία καθώς σε όλα τα επίπεδα έχει αρνητικά ρεκόρ. Ο Ναυπακτιακός σε ένα ολόκληρο πρώτο γύρω έχεις μόλις τρεις βαθμούς, έχει 13 ήττες και 1 νίκη, ενώ έχει σημειώσει μόλις τέσσερα τέρματα και έχει δεχθεί 29 τέρματα.

Η ομάδα της Ναυπάκτου διανύει μια πολύ δύσκολη περίοδο ίσως από τις πιο δύσκολες στην ιστορία της. Αξίζει να αναφέρουμε ότι τον περασμένο Γενάρη αποχώρησαν ποδοσφαιριστές με την διοίκηση της ομάδας να προσπαθεί να καλύψει τα κενά που δημιουργήθηκαν.

Ο δρόμος όμως παραμένει δύσκολος γιατί απομένουν 14 αγωνιστικές για το φινάλε η ομάδα δεν βγάζει αντίδραση και η απογοήτευση είναι ορατή στους νεαρούς ποδοσφαιριστές της.

Εκτός όμως απο την κακή ψυχολογία γίνεται σάκος τους μποξ και από άλλους παράγοντες όπως το πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής την προηγούμενη αγωνιστική στην ομάδα του Βύζαντα. Τωρα την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στο Αγρίνιο για να αντιμετωπίσει τον Παναγρινιακό σε ακόμη ένα δύσκολο παιχνίδι με τον ανεβασμένο Παναγρινιακό.

Όμως μπορεί όλα να πήγαν στραβά αυτή την χρονιά ο κόσμος όμως δεν πρέπει να γυρίσει την πλάτη στην ομάδα να την βοηθήσει να φτάσει μέχρι το τέλος γιατί η ομάδα είναι η ομάδα της πόλης μας και στα καλά και στα δύσκολα.

Η φάση του πέναλτι με τον Βύζαντα

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ: Αναστασόπουλος, Τραγούλιας, Παπαλεξόπουλος, Φειδαίος, Βαννάς, Πρέμπτος, Καλόφωνος, Μακρής, Πετράτος, Αντωνιάδης.

Ένα σπάνιο γκολ στο Παπαχαραλάμπειο από τον Μαλάκο του Διγενή Νεοχωρίου, το γκολ που έβαλε μπροστά στο σκορ τη φιλοξενούμενη Ομάδα.