Γ’ Εθνική: Ο Παναγρινιακός έχασε με 1-2 από τον Αστέρα Πετριτή (Video)

Ο Παναγρινιακός δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο Αγρίνιο για άλλη μία φορά φέτος, αφού ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τον Αστέρα Πετριτή, σε ένα παιχνίδι στο οποίο μπήκε δυναμικά, αλλά δέχθηκε δύο τέρματα κόντρα στη ροή του αγώνα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ειδικότερα, οι γηπεδούχοι έχασα κάποιες καλές ευκαιρίες για να προηγηθούν στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Μήλιος είχε δοκάρι στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης, ενώ στη συνέχεια χάθηκαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Τσάκνη μέχρι το 15ο λεπτό, αλλά ο ποδοσφαιριστής της ομάδας του Αγρινίου δεν μπόρεσε να τελειώσει τις φάσεις όπως θα έπρεπε.

Κόντρα στη ροή του αγώνα λίγο αργότερα ο Γραμμένος από πλεονεκτική θέση μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1 για τον Αστέρα Πετριτή, εκμεταλλευόμενος τα κενά στην άμυνα του Παναγρινιακού.

Ο Παναγρινιακός σαφέστατα επηρεασμένος από το γκολ που δέχθηκε «φρέναρε» και οι φιλοξενούμενοι κάνοντας διαχείριση, με το σκορ υπέρ τους, δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα μετά το 0-1.

Μάλιστα λίγα λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργοπάλη έκαναν το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναγρινιακός συνέχισε να προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τον ξανά έβαζε στο παιχνίδι και το κατάφερε στο 67ο λεπτό με τον Κοντρογιάννη που είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο πριν από λίγα λεπτά. Μετά από όμορφη σέντρα, έκανε την προβολή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Παρόλα αυτά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί τακτικά και μάλιστα έχασαν ευκαιρίες σε κόντρα επιθέσεις.

Το 1-2 παρέμεινε το τελικό σκορ και ο Παναγρινιακός «κόλλησε» στους 9 βαθμούς, με τον Αστέρα Πετρίτη να φτάνει πλέον τους 18 και τη «ψαλίδα» μεταξύ της ομάδας του Αγρινίου και τη ζώνη της παραμονής να διευρύνεται.