Γ’ Εθνική: Ο Παναγρινιακός κέρδισε με ανατροπή την Παναχαϊκή – Κρατά τη τύχη στα χέρια του

Η προτελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας βρήκε αντιμέτωπο τον Παναγρινιακό με την Πρωταθλήτρια ομάδα του συγκεκριμένου ομίλου, την Παναχαϊκή.

Μπορεί ο Κέρι να έβαλε μπροστά τη φιλοξενούμενη ομάδα στο 10′ λεπτό, όμως η απάντηση της ομάδας του Βασίλη Ξανθόπουλου ήταν άμεση με τον Τσάκνη του Παναιτωλικού να ισοφαρίζει σε 1-1.

Το δεύτερο γκολ της ανατροπής και της νίκης -όπως αποδείχθηκε- σημειώθηκε στο 80′ λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Γκόλια.

Πλέον, ο Παναγρινιακός είναι στο +1 από τον Διαγόρα Βραχνέϊκων και χρειάζεται καλύτερο αποτέλεσμα από εκείνον την ερχόμενη Κυριακή, για να παραμείνει στη Γ’ Εθνική Κατηγορία και την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Επιμέλεια: Παρασκευάς Μάζης

«Agrinio365» Media Group (AgrinioTimes.gr – Antenna-Star.gr)