Γ’ Εθνική: Με το… δεξί ο Παναγρινιακός στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας

Ο Παναγρινιακός κέρδισε με πολλά γκολ στο πρώτο εντός έδρας φιλικό προετοιμασίας τον Άρη Αιτωλικού.

Στο πρώτο 40λεπτο ο Άρης Αιτωλικού εξέπληξε ευχάριστα με την απόδοση του, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ απ’ το 2ο λεπτό μετά από σέντρα του Τσακανίκα και κεφάλια του Κοντογιάννη. Στο ίδιο Ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν την μπάλα στην κατοχή τους και δημιούργησαν ευκαιρίες με Σέρτζιο και Διαμαντόπουλο.

Απ’ την άλλη ο Παναγρινιακός έχασε πολύ καλές ευκαιρίες με Τσακνή Κοντογιάννη και Αντωνόπουλο.

Στο 13ο λεπτό του δευτέρου Ημιχρόνου ο Καλοκαιίρης κέρδισε πέναλτι το οποίο το εκτέλεσε εύστοχα ο Βασιλόγιαννης για το 2-0.

Στο 23ο λεπτό μετά από σέντρα του Μανιώτη κατέβασμα και πλασέ ο Τσοπανάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 32ο λεπτό με πάσα του Μήλιου και πλασέ του Αϋφαντόπουλου είχαμε το 4-0

Και στο φινάλε του Β’ Ημιχρόνου με πλασέ του Μήλιου το 5-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ενδεκάδα του Άρη Αιτωλικού (Γιάννης Κοντός): Μπότας, Πανόπουλος, Αλμπάνης, Σ. Πασπαλιάρης, Φράγκος Λάζαρος, Κοντομήτσος, Καρέτσος, Σέρτζιο, Διαμαντόπουλος, Γ. Πασπαλιάρης, Καβαλιέρης

Η εντεκάδα του Παναγρινιακού (Βασίλης Ξανθόπουλος): Μπαλάφας, Τσακανίκας, Παλιάτσας, Φραγκούλης, Σωτηρόπουλος, Κακιώνης, Μουχανης, Κοντογιάννης, Αντωνόπουλος, Τσάκνης, Βασιλόγιαννης

Για τον Παναγρινιακό αγωνίστηκαν και οι: Καρκαλής, Καλοκαιρης, Λίτσος, Αυφαντόπουλος, Γιαννόπουλος, Μανιώτης, Μήλιος, Τσοπανάς, Μούτσι, Γκόλιας, Καντάνης.