Κέρδισε με ανατροπή και επέστρεψε στη Γ’ Εθνική η Αθλητική Ένωση Ι.Π. Μεσολογγίου (Video)

Ήθελε τη νίκη για να μπορεί να ορίζει τη μοίρα της και τα κατάφερε.

Η ομάδα του Ανδρέα Καλαβριζιώτη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (48ο λεπτό) μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζηδημητρίου ισοφάρισε μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Αυτζή, ενώ έφερε τα πάνω-κάτω μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού με τον Κράνη να κερδίζει πέναλτι και τον Μιχαλόπουλο να κάνει το 1-2 αποτέλεσμα που την… επανέφερε στη Γ’ Εθνική Κατηγορία.

Να σημειωθεί πως η ομάδα της Α.Ε.Μ. έχασε τεράστια ευκαιρία μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Γιάννη Χαλαζιά να στέλνει τη μπάλα άουτ από τα έντεκα βήματα (χαμένο πέναλτι).