Κουμπαράς βοήθειας στη Ναύπακτο για τον μικρό Παναγιώτη (Video)
Ένα παιδάκι χρειάζεται την βοήθεια μας – Κουμπαράς βοήθειας στη Ναύπακτο
Ο μικρός Παναγιώτης πάσχει από αραχνοειδή κύστη υπόφυσης (μια ασθένεια που μπορεί να προκαλέσει σταδιακή απώλεια όρασης) και είναι ένα παιδί που δοκιμάζεται από μωράκι. Πλέον έφτασε η ώρα να κερδίσει το δικαίωμα στην ζωή, το δικαίωμα στην ελπίδα, το δικαίωμα στην υγεία! Η οικογένεια του προσπαθει να συγκεντρώσει ένα ποσό περίπου 60 χιλιαδων ευρώ και ήδη έχουν συγκεντρωθεί τα μισά, προκειμένου να ταξιδεψει σε εξειδικευμένη κλινική στη Γερμανία και να θεραπευθεί!
Η Ομάδα Εθελοντών «Συνάνθρωποι» έβαλαν κουμπαρά στο φούρνο Κοτρώτσου στο Κεφαλόβρυσο για να μπορούν οι πολίτες να βοηθήσουν με ό,τι μπορούν έτσι ώστε να συγκεντρωθούν τα χρήματα.
![](https://i0.wp.com/www.nafpaktianews.gr/wp-content/uploads/2020/12/133734737_898264707651187_447498277670751752_n.jpg?resize=491%2C600&ssl=1)
Δείτε το βίντεο με τον μικρό Παναγιώτη: