Κύπελλο Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας: Στον Τελικό με ανατροπή ο Παναγρινιακός – Αντίπαλος ο Άρης Αιτωλικού

Το απόγευμα της Τετάρτης, 29 Μαρτίου 2023 διεξήχθησαν οι νοκ-άουτ αγώνες της Ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Με ένα γκολ που σημειώθηκε από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με σκότερ τον Μούτσα ο Άρης Αιτωλικού έγραψε ιστορία πετώντας εκτός Τελικού την περσινή κάτοχο του τροπαίου με τον ίδιο να διεκδικεί τον τίτλο απέναντι στον Παναγρινιακό με τον δεύτερο να παίρνει το εισιτήριο για τον Μεγάλο Τελικό με ανατροπή, στην παράταση, επί του Απόλλωνα Δοκιμίου.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Θεόδωρου Λαυράνου προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο μέρος (Μακρής το 1-0 και Γεωργιάδης το 2-0) αλλά με μία -ομολογουμένως- επική ανατροπή ο Παναγρινιακός έφερε το ματς στα ίσια με τα γκολ του Σπανού στο 54ο λεπτό και του Κοντογιάννη μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις.

Εκεί, η ομάδα του Γιάννη Κατσαρού σημείωσε άλλα δύο γκολ με σκόρερ τους Καντάνη και Τεσέϊρα.