Κύπελλο Ελλάδας – Τέλος κανονικής διάρκειας: Ολυμπιακός (2-1) Παναιτωλικός

Τέλος στο ματς, πάμε στην παράταση! Ο Ολυμπιακός χάρη στο γκολ του Μασούρα στο φινάλε έσωσε την παρτίδα και με το 2-1 επί του Παναιτωλικού ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς. Πάμε για έξτρα μισάωρο πλέον…

90+2′ Γκοοοολ ο Ολυμπιακός με τον Γιώργο Μασούρα! Ασίστ ο Κίτσος.

90′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα Χουχούμης, Τσιγγάρας, έξω Νταγκό, Καρέλης.

89′ Δεύτερη κίτρινη ο Ντουάρτε, με 10 ο Παναιτωλικός.

88′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

85′ Γκοοολ ο Παναιτωλικός με τον Νίκο Καρέλη και 1-1!

85′ Ο Παναιτωλικός ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης και πιέζει πολύ τον Ολυμπιακό.

83′ Σουτ ο Νταγκό η μπάλα πέρασε άουτ.

82′ Μέσα ο Μπαρμπόσα, έξω ο Μεντόσα για τον Παναιτωλικό.

80‘ Κίτρινη ο Μεντόσα γιατί βρήκε στο κεφάλι τον Λόπες.

79′ Κάρτα και ο Ντουάρτε.

77‘ Κάρτα ο Λάρσον.

76‘ Μέσα ο Κούντε, έξω ο Ονιεκούρου για τον Ολυμπιακό.

75′ Κάρτα ο Καμαρά.

73′ Σουτ ο Ντουάρτε, έδιωξε ο Τζολάκης. Παίρνει το ριμπάουντ ο Μεντόσα, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

68‘ Κοντινό σουτ του Λόπες, έδιωξε ο Ανέστης. Στην εξέλιξη της φάσης σούταρε ο Τικίνιο, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να μπλοκάρει.

66′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Λόπες και Μαντί μέσα, έξω οι Καρβάλιο, Κανέ.

65′ Σουτ ο Βρουσάι, η μπάλα άουτ.

63′ Σουτ ο Νταγκό, μπλόκαρε ο Τζολάκης.

57′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λάρσον, Φλόρες μέσα, οι Μπακαδήμας, Αντούνες έξω.

56′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Ντουάρτε να κάνει ωραίο σουτ και τον Τζολάκη να διώχνει εντυπωσιακά.

56′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

53‘ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τικίνιο και Μασούρας μέσα, έξω οι Φαντιγκά, Ελ Αραμπί.

51‘ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο. Σουτ ο Ντουάρτε, η μπάλα ψηλά άουτ.

50′ Φάουλ για την ομάδα του Αναστασίου.

48′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

46′ Δυνατό σουτ του Νταγκό, μπλόκαρε ο Τζολάκης.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού χάρη στο τέρμα του Φαντιγκά από το 6ο λεπτό και έχει πλέον σκορ πρόκρισης στα χέρια του. Καλοί οι «ερυθρόλευκοι», ορεξάτοι και ορισμένες στιγμές βγάζουν μεγάλη ταχύτητα και δυσκολεύουν τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μετά το 20λεπτο ανέβηκαν.

45‘ Δυνατό σουτ ο Καρβάλιο, η μπάλα άουτ.

44′ Κεφαλιά ο Ονιεκούρου, η μπάλα πέρασε άουτ.

43′ Κάρτα ο Βργκοτς.

41′ Ωραία ατομική προσπάθεια του Νταγκό, έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Τζολάκης.

36′ Φάουλ για τους γηπεδούχους. Η μπάλα κατέληξε σε κόρνερ.

35‘ Κίτρινη ο Αβραάμ.

31′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

27′ Σουτ ο Μεντόσα, βγαίνει σε κόρνερ η μπάλα.

22′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

19′ Ωραίο δυνατό σουτ του Βρουσάι, μπλόκαρε ο Ανέστης.

17′ Σουτ ο Μεντόσα, μπλοκάρει ο Τζολάκης.

15′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά ο Ελ Αραμπί, έδιωξε ο Ανέστης.

11′ Βγήκε στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, ο Κίτσος πρόλαβε τον Καρέλη πριν εκτελέσει τον Τζολάκη.

10′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό.

6′ Γκοοοολ ο Ολυμπιακός! Ο Φαντιγκά με ωραίο διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους, ύστερα από ασίστ του Καρβάλιο.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φαντιγκά κάνει σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.