Κύπελλο Ελλάδας – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Καλαμάτα (2 – 1) Παναιτωλικός (Photos)

15:39
38′ Γκοοολ η Καλαμάτα! Ο Ρόβας σκοράρει ξανά μετά από λάθος έξοδο του Στεργιάκη, ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά για την Καλαμάτα κόντρα στον Παναιτωλικό!

15:35
35′ Γκοολ για την Καλαμάτα! Η Καλαμάτα ισοφαρίζει τον Παναιτωλικό μετά από άψογη εκτέλεση φάουλ του Βασιλόγιαννη και κεφαλιά του Ρόβα! 1-1!

15:35
34′ Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα υπέρ της Καλαμάτας, το πήρε ο δραστήριος Ρόβας.

15:30
29′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Μετά από απομάκρυνση του Παπατόλιου, η μπάλα στρώθηκε στον Φλόρες και εκείνος εξαπέλυσε ένα πάρα πολύ δυνατό σουτ, στα δίχτυα του Ταΐρη! 1-0 οι Αγρινιώτες μέσα στην Καλαμάτα!

15:22
Κίτρινη κάρτα για τον Λουπάνο

15:20
19′ Κοντά στο γκολ η Καλαμάτα κόντρα στον Παναιτωλικό, μετά από προσπάθεια του Ρόβα, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Λιάβας.

15:11
10′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό κόντρα στην Καλαμάτα, με τον Ξενιτίδη να πλασάρει άουτ σε τετ-α-τετ με τον Ταΐρη.

15:10
9′ Η Καλαμάτα έχει μπει πολύ καλά στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό.

Καλαμάτα: Ταΐρης, Ασίγκμπα, Κωσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Μπενίτες, Άλβες, Παπατόλιος, Βασιλόγιαννης, Ρόβας, Πασάς.

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Μαλής, Λιάβας, Χατζηθεοδωρίδης, Τσιγγάρας, Φλόρες, Βαρόνε, Ξενιτίδης, Ντουάρτε, Πέδρο.