Κύπελλο – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Πανιώνιος

Ολοκληρώθηκε η πρώτη μάχη στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με τις δυο ομάδες να μην σκοράρουν. Με παίχτη λιγότερο ο Πανιώνιος, ενώ ο διαιτητής Τσαμούρης δεν έδωσε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού.

Δυστυχώς, το VAR δεν έχει θέση στον θεσμό του Κυπέλλου αφήνοντας τους διαιτητές να μην βλέπουν ούτε το προφανές.

90+1′ Σαραμαντάς αντί Οικονομίδη για τον Πανιώνιο

84′ Έντονες διαμαρτυείες για πέναλτι από τους παίκτες του Παναιτωλικού. Πράγματι έχει βρει στο χέρι του Τσιλούλη η μπάλα!

84′ Παπαγεωργίου αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο

83′ Άστοχο και άτσαλο σουτ του Ντίας από καλή θέση

80′ Σουτ του Σίενστεντ, έδιωξε ο Κότνικ

76′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Κακό διώξιμο των γηπεδούχων (με τον Μαρσιάλ), δυνατό σουτ του Εμμανουηλίδη με τη μια και η μπάλα στο οριζόντιο του Κνετ και έξω

76′ Εκτέλεση φάουλ του Μασούρα, μπλόκαρε ο Κνετ

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Συρτό σουτ του Τσιλούλη στο τετ-α-τετ με τον Κνετ, η μπάλα πέρασε λίγο έξω

66′ Σανιά αντί Τζανακάκη για τον Παναιτωλικό

63′ ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Πανιώνιο. Ο Λυμπεράκης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη, που θα μπορούσε να είναι και απευθείας κόκκινη. Φλέρταρε και νωρίτερα με κάρτα ο παίκτης των φιλοξενούμενων

62′ Γιοβάνοβιτς αντί Φυτόπουλου για τον Παναιτωλικό

57′ Τσιλούλης αντί Μιλόγεβιτς για τον Πανιώνιο

51′ Κεφαλιά του Μπαΐροβιτς, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα

50′ Διαγώνιο σουτ του Ντουάρτε, έφυγε η μπάλα δίπλα από το δεξί του Κότνικ