Κύπελλο – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) Νίκη Βόλου

Τέλος στο ματς. Ο Παναιτωλικός θα πάρει την πρόκριση στους «8», έχοντας νικήσει και στα δύο ματς τη Νίκη Βόλου με 1-0.

90’+4′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Βέργος! «Τσαφ» από τον Αλιατίδη, βγήκε ολομόναχος στην αντεπίθεση, πλασάροντας εύστοχα για το 1-0.

90’+1′ Δοκάρι για τη Νίκη Βόλου! Ο Μιράντα βρίσκεται ολομόναχος στο πίσω δοκάρι, πιάνοντας μονοκόμματο σουτ που κατέληξε στο σίδερο!

89′ Τζιώρας αντί Ροχάνο.

83′ Οι Μπαρμπόσα, Χρήστος Μπελεβώνης και Αποστολάκης στις θέσεις των Καρέλη, Ντουάρτε και Λούι για τον Παναιτωλικό. Μέτσε αντί Τσουκαλά για τη Νίκη.

83′ Κάρτα για τον Βλαχομήτρο.

82′ Φάση για τη Νίκη Βόλου. Κοντράρει στον Μαλή το σουτ που έπιασε ο Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

76′ Μπλοκάρει ο Ροντρίγκες το διαγώνιο σουτ του Βλαχομήτρου.

74‘ Ο Βλαχομήτρος αντί του Ανδρέου για τη Νίκη. Μέσα και ο Μιράντα.

72‘ Τεράστια ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Ροντρίγκες βάζει στοπ στο τετ-α-τετ με τον Τζοβάρα.

69′ Κάρτα στον Τσιγγάρα για τράβηγμα στον Γκαρσία.

67‘ Κίτρινη στον Παναγιωτίδη.

65′ Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους: Ο Τσιγγάρας στη θέση του Χουχούμη.

63‘ Φάση για τον Παναιτωλικό. Μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής από τον Φλόρες, περνά άουτ.

61′ Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Λούι.

60′ Κόντραρε το διαγώνιο σουτ που έπιασε ο Καρέλης.

56′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος στη θέση του Περέιρα.

51′ Περνά άουτ το παράλληλο γύρισμα του Τζοβάρα.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια.

45′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Αυτή θα είναι η τελευταία φάση.

41′ Διώχνει ο Κορνέλιους το γύρισμα του Γκαρσία από δεξιά.

34′ Πρώτη κίτρινη στο ματς. Θα την αντικρίσει ο Τζοβάρας για τάκλιν στον Λούι.

31′ Ο Καρέλης βρέθηκε στο έδαφος. Δεν υπήρξαν ιδιαίτερες διαμαρτυρίες για πέναλτι, εξάλλου σηκώθηκε άμεσα.

28′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.

20′ Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό. Ο Μπάγιτς αποκρούει την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα. Δεν μπορεί να σκοράρει ούτε ο Κορνέλιους, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ».

13′ Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Μαλής πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να μην παίρνει τροχιά προς την εστία.

8′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ από τον Φλόρες, φεύγει αρκετά μέτρα από το δεξί δοκάρι.