Κυπελλούχος Ερασιτεχνών Αιτωλοακαρνανίας με άρωμα… Παναιτωλικού ο Παναγρινιακός!

Κυπελλούχος Ερασιτεχνών Αιτωλοακαρνανίας ο Παναγρινιακός καθώς επικράτησε με 2-1 της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου με σκόρερ πρώην παίκτες του Παναιτωλικού.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Χρυσοβαλάντη Ζώη πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με τα τέρματα που σημείωσαν ο Γκόλιας στο 15ο λεπτό με πέναλτι και ο Μήλιος με σουτ στο 32ο λεπτό.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 51ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με όμορφο σουτ του Καμζέλα, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα.

Μπορεί για την Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου η σεζόν να ολοκληρώνεται σήμερα, όμως ο Παναγρινιακός έχει να δώσει άλλους έξι «τελικούς» από τις αρχές του Μάη με στόχο την άμεση επάνοδο στη Γ’ Εθνική Κατηγορία της σεζόν 2024 – 2025.