Η Μαρία Σάκκαρη «έστειλε» την Ελλάδα στον Τελικό του United Cup!

Με το δεξί και η Μαρία Σάκκαρη μπήκε στο 2023 και φαίνεται έτοιμη για πολύ μεγάλα πράγματα.

Απίστευτη εμφάνιση έκανε η Μαρία Σάκκαρη στον πρώτο της αγώνα για το 2023, νικώντας με 2-0 σετ την Ελίζ Μέρτενς για το United Cup.

Η Ελληνίδα τενίστρια ήταν πραγματικά εξαιρετική, παίρνοντας εύκολα το πρώτο σετ με 6-1, δείχνοντας την ποιότητα και την ανωτερότητα της.

Μόλις σε 29 λεπτά είχε καταφέρει να πάρει το προβάδισμα κάνοντας το 1-0 στα σετ, κάνοντας πραγματικό περίπατο.

Στο δεύτερο σετ η αντίπαλος της ανέβασε ρυθμούς και προσπάθησε να τη δυσκολέψει, ωστόσο η Μαρία Σάκκαρη ήταν απόλυτα συγκεντρωμένη στο στόχο της.

Έτσι έκανε το 7-5 και σφράγισε τη νίκη της και παράλληλα την Πρόκριση της Ελλάδας στον τελικό του United Cup.

Πλέον η ελληνική αποστολή που είδε και τον Στέφανο Τσιτσιπά να κερδίζει τον πρώτο του αγώνα, θα πάει στον Τελικό του Περθ, εκεί που θα βρεθεί κόντρα σε Γαλλία ή Κροατία.