Μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Wakeboard 2023

Μεγάλη επιτυχία της Εθνικής Ομάδας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Wakeboard, που διεξήχθη στη Σικελία, στις 1 – 4/11/2023, η οποία επιστρέφει στη χώρα μας με πολλά μετάλλια και διακρίσεις, στις αποσκευές της.

Συγκεκριμένα:

• Η Κατερίνα Ανδρεοπούλου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χρυσής Ακτής Πάρου, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, στην κατηγορία Open Women.
  • Η Άννα-Μαρία Θωμαΐδου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, στην κατηγορία U14 Girls.
  • Η Θάλεια Πετροπούλου, αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου Αγρινίου Τρίτωνας, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία  Ο40 Veteran Women.
  • Η Αλεξάνδρα Καββαδά, αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου Αγρινίου Τρίτωνας, κατέκτησε την 5η θέση, στην κατηγορία U14 Girls.
  • Η Μια Σαπουτζόγλου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης, κατέκτησε την 6η θέση, στην κατηγορία Junior Women.
  • Ο Δημήτρης Φατσής, αθλητής του Ομίλου Θαλασσίου Σκι Βάρκιζας, κατέκτησε την 7η θέση, στην κατηγορία O30 Men.