Mundial 2022: «Λευκή» ισοπαλία για Μαρόκο-Κροατία | Νίκες για Ιαπωνία, Ισπανία και Βέλγιο

Αυτά είναι τα αποτελέσματα των παιχνιδιών, της 4ης Ημέρας, της Τελικής Φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022:

Τα βρήκαν… στη μέση Μαρόκο και Κροατία

Με μια ισοπαλία που σε πρώτη φάση δεν χαλάει κανέναν συμβιβάστηκαν Μαρόκο και Κροατία. Έχοντας από ένα καλό ημίχρονο και σπαταλώντας αμφότερες ευκαιρίες, έμειναν δίκαια εντέλει στο 0-0.

Χτύπησε σαν… νίντζα η Ιαπωνία και «καθάρισε» την επιπόλαιη Γερμανία!

Η Γερμανία προηγήθηκε στο 33’, είχε δύο δοκάρια στην επανάληψη αλλά δεν «τελείωσε» την Ιαπωνία κι εκείνη την… πλήγωσε κάνοντας απίστευτη ανατροπή (2-1) με γκολ των Ντοάν και Ασάνο, που μπήκαν αλλαγή!

Σκόρπισε την Κόστα Ρίκα με επτά γκολ και έστειλε… μήνυμα η Ισπανία!

Η Ισπανία ήταν απολαυστική και ασταμάτητη, κράτησε στις μηδέν τελικές την αδύναμη Κόστα Ρίκα και τη διέλυσε με 7-0, στέλνοντας μήνυμα πως στο Μουντιάλ είναι έτοιμη για πολύ μεγάλα πράγματα!

Ο Καναδάς τις εντυπώσεις και τις… φωνές, το Βέλγιο το «τρίποντο»!

Ο Καναδάς ήταν εμφανώς ανώτερος, αλλά πλήρωσε την αναποτελεσματικότητά του (χαμένο πέναλτι, μεταξύ άλλων) και τις διαιτητικές αποφάσεις, με το Βέλγιο να παίρνει τη νίκη (1-0) με τον Μπατσουαγί (44′).