Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Ισόπαλη η Κ19 – Νίκησε η Κ17

Ισόπαλη 1-1 ήρθε η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού στην αναμέτρησή της με τον Π.Α.Σ. στα Γιάννενα.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία χάθηκε στο 26’ με κεφαλιά του Σοροβού στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι στο 37’ και σκόραραν με νέο πέναλτι που εκτέλεσε ο Κύρκος στο 42’. Η ομάδα μας είχε πολύ καλή παρουσία και ισοφάρισε στο 72’ με τον Αυγέρη.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Καστανιώτης (46’ Αυγέρης), Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Σοροβός, Δήμος (67’ Ντάβανος), Ταράσης, Παπανικόπουλος, Νικολάου (67’ Κόκκα), Βασίλας (46’ Σοφιανόπουλος), Τρομπούκης.

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού νίκησε την αντίστοιχη του Βόλου με 2-1 στο Emileon.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11’ και η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο χάνοντας ευκαιρίες, ενώ είχε δοκάρι με τον Κοντούρη στο 38’. Η πίεση αυξήθηκε στο β’ ημίχρονο και ήρθε η ισοφάριση στο 56’ με πλασέ του Γιωτόπουλου, μετά από μπαλιά του Κουτσουπιά. Ο σκόρερ σημάδεψε το δοκάρι στο 78’ και η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Κουτσουπιά.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Τρομπούκης, Κουτσουπιάς Μόκκας, Μποκώρος, Ράδος, Κοντούρης, Κυριαζής (56’ Γαλιάτσος), Γιωτόπουλος, Μωραΐτης, Μπρατσιώτης (80’ Μπίζος).