Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Νίκη της Κ19 στη Λαμία με 4-1

Την τρίτη νίκη του στα τέσσερα φετινά παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Υποδομής της Super League πανηγύρισε σήμερα η Ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού στη Λαμία. Επικράτησε με 4-1 και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η Λαμία πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια ο Παναιτωλικός κυριάρχησε.

Είχε δύο δοκάρια με τον Μορφάκη και ευκαιρίες για το γκολ που πέτυχε τελικά στο 41’ με τον Κοντούρη. Στο 51’ ο Μάνος έκανε το 1-2 και στο 61’ η διαφορά αυξήθηκε με αυτογκόλ των Γηπεδούχων. Το τέταρτο γκολ σημείωσε ο Κακιώνης στης καθυστερήσεις.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Μάνος, Μόκκας, Ράδος (80’ Γκόλιας), Γιωτόπουλος (66’ Μωραΐτης), Καβαλλάρης (88’ Κεχαγιάς), Μορφάκης (88’ Κακιώνης), Κοντούρης (88’ Βλαχοδήμος), Νικολάου.