Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε, ο Απόλλων Σμύρνης ισοφάρισε

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε ο Απόλλων Σμύρνης. Η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε καλή εικόνα για άλλο ένα ματς και πήρε τον εκτός έδρας βαθμό κόντρα στον Παναιτωλικό (1-1).

Ακόμη ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στην μάχη που δίνει ο Απόλλων Σμύρνης για την παραμονή του. Η Ελαφρά Ταξιαρχία πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού (1-1) και… καβάλησε τον Πλατανιά που ηττήθηκε από την Λαμία!

Ο Ντίας στο 36ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους που ήταν ελαφρώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν στην επανάληψη μετά την είσοδο του Ανιέτε και να ισοφαρίζουν με τον Αλμπάνη!

Στους εννιά βαθμούς πλέον ο Παναιτωλικός, που για ακόμη ένα παιχνίδι δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο. Στους επτά ο Απόλλων, που πήρε ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα μετά την νίκη επί της Ξάνθης.