Πήρε… κάτω από τη βάση στη Μάλτα η ασόβαρη Εθνική!

Θυμίζοντας κατά διαστήματα τα… παλιά, που θέλουμε να ξεχάσουμε, η ασόβαρη Εθνική είδε τη Μάλτα να της ανατρέπει στο β’ 45λεπτο το υπέρ της 1-0, με τον Φούντα να τη γλιτώνει στο 86′ από την ήττα, 2-2!

Ασόβαρη η Εθνική, πλήρωσε τα λάθη της, αλλά γλίτωσε στο φινάλε τη φιλική ήττα (2-2) από τη Μάλτα! Η Ελλάδα μπορεί να προηγήθηκε με τον Μπακασέτα, αλλά συνολικά είχε κακό πρόσωπο στο φιλικό που διεξήχθη στη Βαλέτα, έβγαλε αμυντικά και δημιουργικά ζητήματα και είδε τους Γηπεδούχους να φέρνουν «τούμπα» το σκορ.

Ωστόσο, γλίτωσε με γκολ του Φούντα στο 86ο λεπτό τη φιλική ήττα, με τη συνολική εικόνα της «γαλανόλευκης» να είναι τουλάχιστον προβληματική.

Με την Ουγγαρία παίζει σε νέο φιλικό την Κυριακή η Ελλάδα, με την Ιρλανδία την ίδια ημέρα η Μάλτα.