SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Α.Ο. Ξάνθη

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τις δυο ομάδες να προσπαθούν αλλά η μπάλα να μην μπαίνει στο πλεκτό. Ραντεβού την Τετάρτη με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

90’+2′ Νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, μετά την προσπάθεια του Μπαϊροβιτς και το διώξιμο του Ζίβκοβιτς!

90’+1′ Σουτ του Γκούγκα, διώχνει σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς.

90′ Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90′ Τρίτη αλλαγή και για την Ξάνθη. Μελισσόπουλος αντί Μπαριέντος.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

86′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Γκούγκα αντί Μαρινάκη.

84′ Σουτ του Κοβάσεβιτς, ο Γιαννακόπουλος διώχνει με δυσκολία!

82′ Μπίρεσταμ μέσα, Καντά έξω, η δεύτερη αλλαγή του Ράσταβατς.

80′ Σουτ του Γουίλιαν, η μπάλα σταματάει στα σώματα.

79′ Δεύτερη αλλαγή από πλευράς Δέλλα, με τον Μπαϊροβιτς να αντικαθιστά τον Μανά.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα, για φάουλ στον Φακκή.

76′ Φακκής αντί Μπρίτο, στην πρώτη αλλαγή της Ξάνθης.

74′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μέσα ο Λιάβας, έξω ο Μάζουρεκ.

71′ Αντεπίθεση από την Ξάνθη, από δεξιά, ο Μιχάι διώχνει σε κόρνερ το γέμισμα του Μπρίτο.

66′ Μακρινό σουτ του Ντίας, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς.

62′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, ο Ζίβκοβιτς χάνει τη μπάλα από τα χέρια του και καταλήγει κόρνερ…

57′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Κοβάσεβιτς να σουτάρει έξω από την περιοχή, τον Γιαννακόπουλο να διώχνει ασταθώς και τον Σαρπόνγκ να κάνει νέο σουτ στην εξέλιξη της φάσης, με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ από παρέμβαση του Μαρινάκη!

56′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη, για μαρκάρισμα στον Μπρίτο.

53′ Επικίνδυνη στιγμή για την Ξάνθη, με τον Σιλά να γυρίζει από αριστερά τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι αλλά το σουτ του Καντά να περνάει άουτ!

52′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά, για διαμαρτυρία μετά από φάουλ εναντίον του.

50′ Σουτ του Μανά, από μακριά, εντελώς άστοχο…

49′ Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο για φάουλ στον Μοράρ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τις δυο ομάδες να μην έχουν δείξει κάτι το ιδιαίτερο. Αναμένουμε με ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Αμαράλ.

42′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, άουτ η μπάλα.

38′ Ξαφνικό σουτ του Καντά έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου!

34′ Ωραία κίνηση από τον Γουίλιαν, που απέφυγε έναν αντίπαλό του, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και ο Ζίβκοβιτς τον πρόλαβε με έξοδο!

26′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλή, για φάουλ στον Μπρίτο.

23′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα ψηλά άουτ.

17′ Κατέβασμα και σουτ με τη μια από τον Μάζουρεκ, μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει με ευκολία ο Ζίβκοβιτς.

16′ Σέντρα σουτ του Μανά, από τα δεξιά, ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει προ του Γουίλιαν…

7′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναιτωλικό, από αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς.

4′ Υπόδειξη για οφσάιντ στον Σαρπόνγκ, είναι λανθασμένη όπως δείχνει και το ριπλέι…

3′ Εκτέλεση φάουλ για την Ξάνθη, με τον Κοβάσεβιτς, περνάει η μπάλα χωρίς να προλάβει κάποιος να κάνει προβολή.

Όσο για το σχήμα με το οποίο ξεκινάει η Ξάνθη αυτό το απαρτίζουν οι: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Ρόμανιτς, Καραγκούνης, Καραμάνος και Τομας.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Γκαραβέλης, Θυμιανης, Ντίρεσταμ, Μελιόπουλος, Φακκής, Χατζητερζόγλου και Μελισσόπουλος.

Στην αρχική 11άδα του Παναιτωλικού βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Μαλής, Μιχάι, Αμαράλ, Ντίας, Λουσέρο, Μανά, Μάζουρεκ, Γουίλιαν και Μοράρ.

Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Θεοδωρόπουλος, Τσιγγάρας, Γκούγκα, Μπαϊροβιτς, Άργκους, Τσοκάνης και Λιάβας.