Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να χάνει από τον δευτεραθλητή της φετινής περιόδου με το βαρύ 0-5 σε ένα ματς όπου δεν χωράει περαιτέρω ανάλυση.

81′ Απόκρουση του Σα σε πλασέ του Μπαΐροβιτς, μετά από ωραία μπαλιά του Ντουάρτε

78′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Ο Ομάρ έπιασε πολύ δυνατό σουτ μετά από πάσα του Ντίας, πήρε μέσα τα χέρια του Κυριακίδη η μπάλα

74′ Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Φορτούνης βρήκε ωραία τον Ποντένσε, αλλά νικήθηκε από τον Κυριακίδη, πιάνοντας σουτ με το αριστερό

70′ Σολδάνο αντί Χασάν στο ματς για τον Ολυμπιακό

70′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Κεφαλιά του Ντίας, απόκρουση του Κυριακίδη και ο Καμαρά από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

67′ Ωραία εκτέλεση του Φορτούνη, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Φορτούνη

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό

66′ Καμαρά αντί Μπουχαλάκη

61′ Κίτρινη ο Μαρινάκης για τον Παναιτωλικό

63′ Συρτό-άστοχο σουτ του Ποντένσε, λίγο έξω η μπάλα

61′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Ωραία σέντρα του Φορτούνη από τ’ αριστερά έπειτα από κομπίνα σε κόρνερ, ο Γκιγέρμε με κεφαλιά (όπως και κόντρα στον Ατρόμητο) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

60′ Ζιλ Ντίας αντί Μασούρα στο ματς για τον Ολυμπιακό

58′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Φορτούνης βρήκε τον Ομάρ που με γεμάτο σουτ ανάγκασε τον Κυριακίδη σε ωραία επέμβαση.

Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού, αλλά σταμάτησε για επιθετικό πάνω στον Ομάρ

52′ Μπαΐροβιτς αντί Λουσέρο στο ματς

50′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Φορτούνης από τ’ αριστερά έβγαλε μπαλιά-τρύπα για τον Χασάν που πλάσαρε ωραία τον Κυριακίδη

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τον Ολυμπιακό να προηγείται από το 9ο λεπτό με σκορ που σημείωσε ο Αμφιλοχιώτης Γιώργος Μασούρας. Με ενδιαφέρον αναμένουμε το δεύτερο ημίχρονο.

45′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Τσιμίκα και σουτ του Ποντένσε με κόντρα από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Φορτούνη και έκανε… τζούφιο σουτ και ο Μασούρας προσπάθησε να γίνει κάτοχος της μπάλας, αλλά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

44′ Σουτ του Ποντένσε εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης

42′ Πολύ γεμάτο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, κόντραρε η μπάλα, έπεσε και έδιωξε ο Κυριακίδης

38′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρινάκης αντί Τσοκάνη

Θα μπει ο Μαρινάκης αντί του Τσοκάνη στο ματς, καθώς έχει πρόβλημα στη γάμπα

37′ Πολύ καλή αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, με τον Χασάν στο τέλος της να μοιράζει στον Μασούρα, του πήρε την κόντρα ο Μαλής και κέρδισε το άουτ

35′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού με τον Μάζουρεκ να φεύγει κάθετα, το σουτ στα σώματα

Άστοχο σουτ του Ομάρ

32′ Λανθασμένη απόφαση του βοηθού, που υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον Ομάρ κι ενώ έβγαινε φάτσα με τον Κυριακίδη. Τουλάχιστον ένα μέτρο πίσω ο Νορβηγός, ο οποίος συνέχισε τη φάση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πάντως, είχε σταματήσει η αντίπαλη άμυνα.

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Αμαράλ, που είναι μακράν ο μεγαλύτερος «πονοκέφαλος» για την άμυνα του Ολυμπιακού

26′ Γύρισμα του Αμαράλ από τα αριστερό, συρτό σουτ του Πάουλο που πήγαινε στην εστία, έδιωξε ο Σισέ

25′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα από τ’ αριστερά με το δεξί, άστοχη κεφαλιά του Φορτούνη

23′ Συρτό σουτ του Μάζουρεκ για τον Παναιτωλικό, σταματάει η φάση για υπόδειξη οφσάιντ

Στο έδαφος ο Ποντένσε έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Τσοκάνη. Έχει χτυπήσει στο πρόσωπο

13′ Αδύναμο σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

Επίθεση του Ολυμπιακού που ορθώς κόβεται για οφσάιντ στον Φορτούνη

9′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Ποντένσε σέντραρε ωραία για τον Χασάν που (από κάπως πλάγια θέση) έκανε κεφαλιά με την μπάλα να πηγαίνει παράλληλα με την εστία, ο Μασούρας δεν μπόρεσε να σκοράρει με τη μια σε ανυπεράσπιστη εστία, αφού του έβαλε κόντρα ο αντίπαλος και με τη δεύτερη σκόραρε από κοντά.

6′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Αμαράλ έφερε… βόλτα τον Ομάρ, που αντέδρασε κάκιστα πάνω στη γραμμή της περιοχής και έπεσε στο έδαφος, ο παίκτης των γηπεδούχων σέντραρε και ο Μάζουρεκ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού με προβολή.

5′ Πρώτη αξιόλογη προσπάθεια για γκολ. Σέντρα από τ’ αριστερά και σουτ με τη μια του Ποντένσε, κατευθείαν έξω

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα-Ομάρ, Μεριά, Σισέ, Τσιμίκας – Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης – Ποντένσε, Φορτούνης, Μασούρας – Χασάν.

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Λοντίγκιν, Καμαρά, Ανδρούτσος, Γκερέρο, Βούκοβιτς, Σολδάνο, Ντίας

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Λιάβας, Μαλής, Τσοκάνης, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μάρκος Πάουλο, Λουσέρο, Μανά, Ντίας, Μάζουρεκ

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς, Μαρινάκης, Γιαννιώτης, Παρράς, Ντουάρτε