SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-1) Ο.Φ.Η. (Φωτό)

Τελείωσε η αναμέτρηση στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να παίρνει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με τον πρώτο σκόρερ της περσινής περιόδου Βλάντ Μοράρ να πετυχαίνει και το δεύτερο γκολ, δείχνοντας πως η παρουσία του θα λύσει σε αρκετά ματς τα χέρια του Τραϊανού Δέλλα.

89′ Κίτρινη ο Χαντάκιας.

88′ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-1 ο ΟΦΗ. Ο Κυριακίδης γυρίζει από δεξιά την μπάλα και ο Έρικσον με προβολή, στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

87΄ Κεφαλιά του Αραβίδη, φοβερή επέμβαση του Κυριακίδη σε κόρνερ. Ο Ποτουρίδης στην συνέχεια σούταρε άουτ.

86′ Έξω ο Μάζουρεκ μέσα ο Χαντάκιας

83′ Κίτρινη στον Ρότσα.

81′ Ο Λουίς Ρότσα αντί του Μανά.

77′ Ο Κυριακίδης με διπλή επέμβαση λέει όχι σε Ποτουρίδη και Ντίνα. Απίθανη διπλή επέμβαση από τον έμπειρο γκολκίπερ.

76′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

75′ Αραβίδης αντί Κουτσιανικούλη.

73′ Ο Μανά σουτάρει από πλάγια θέση άουτ.

72′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

70′ Ο Βουό κάνει κακή κεφαλιά μετά από κακή απόκρουση παίκτη του Παναιτωλικού. Οι παίκτες του ΟΦΗ ζήτησαν χέρι.

68′ Κίτρινη στον Μοράρ.

66′ Ο 17χρονος Λιάβας αντί του Μπαρμπόσα.

62′ Καλό σουτ του Μεγιάδο, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Κυριακίδη. Η πρώτη τελική του ΟΦΗ στο ματς.

62′ Ντίνας αντί Πλατέλλα η δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

60′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

58′ ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μοράρ 2-0. Ο Ρουμάνος παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Στρέζου, στο φάουλ του Έρικσον και κάνει το 2-0.

57′ Ο Παπαστεριανός ανατρέπει τον Μαρινάκη που έκλεψε στο κέντρο. Η έβδομη κίτρινη κάρτα για τον ΟΦΗ.

53′ Κίτρινη κάρτα και στον Κουτσιανικούλη, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντίας.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά βρίσκει ωραία τον Μοράρ, αυτός από πλάγια αριστερά, σουτάρει, αλλά το σουτ φεύγει άουτ.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Παναιτωλικού με το γκολ του Βλάντ Μοράρ να χωρίζει τις δυο ομάδες. Ομολογουμένως, μιλάμε για ένα πολύ δυνατό ματς με τους φιλοξενούμενους στον πάγκο να προκαλούν τους φιλάθλους της ομάδας του Αγρινίου.

Πεντακάθαρο το γκολ του Παναιτωλικού, όπως σωστή η απόφαση να μην δώσει πέναλτι ο Γρατσάνης στην πτώση του Βουό.

45+4′ Τέλος πρώτου μέρους, με τον Παναιτωλικό να προηγείται 1-0 με το γκολ του Βλαντ Μοράρ. Ο ΟΦΗ σε πολύ κακή βραδιά με εξουδετερωμένο τον Νέιρα, ο ΟΦΗ, δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει το τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, αφού έπεσε, μάλλον μόνος του, όπως έδειξε το ριπλέι.

45′ Νεύρα μεταξύ Άργκους και Νέιρα για σκληρό μαρκάρισμα του πρώτου. Πάει να ξεφύγει το ματς. Κίτρινη και για τους δύο. Ο ΟΦΗ έφτασε τις πέντε κάρτες.

40′ Αποβάλλεται ο Νίκος Παπαδόπουλος που είναι έξαλλος με την απόφαση του διαιτητή, να μην δώσει πέναλτι.

38′ Ο Βουό θα δει κίτρινη κάρτα, γιατί σε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, τον αποφεύγει, αλλά ο Γρατσάνης θεωρεί πως ο Ιβοριανός κάνει θέατρο.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεγιάδο.

32′ Διακοπή στο ματς, άνοιξαν οι βάνες για το πότισμα στο γήπεδο του Αγρινίου.

31′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

29′ Παπαστεριανός αντί Αργυρόπουλου πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

23′ ΓΚΟΟΟΛ ο Μοράρ ανοίγει το σκορ. Ο Μαρινάκης κάνει κούρσα από δεξιά και ο Ρουμάνος από οριακή θέση (ίσως και ακάλυπτος) κάνει το 1-0 με δεξί πλασέ.

20′ Κίτρινη στον Μπολάκη, για καθυστερημένο μαρκάρισμα στον Γουίλιαν Μπαρμπόσα

19′ Ο Μοράρ το πρώτο σουτ του αγώνα, με το δεξί, έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάζουρεκ.

13′ Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.

6′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

Η ενδεκάδα του Ο.Φ.Η.: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Μπολάκης, Νέιρα, Ποτουρίδης

Στον πάγκο για τον Ο.Φ.Η.: Σωτηρίου, Ντίνας, Αραβίδης, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Σάσι, Κοροβέσης

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Έρικσον, Μανά, Μάζουρεκ, Ντίας, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Μιχάι, Μοράρ, Άργκους, Μπαρμπόσα

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Βακράκος, Λουίς Ρότσα, Αγροδήμος, Χαντάκιας, Λιάβας, Μπελεβώνης