SL-Τέλος παιχνιδιού: ΠΑΣ Λαμία 1964 (0-2) Παναιτωλικός

Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Παναιτωλικός πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Λαμίας, επικρατώντας με 2-0 και εξακολουθεί να διεκδικεί με αξιώσεις την 6η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Europa League.

88′ Από μία κάρτα σε Βάντερσον και Γουίλιαν.

83′ Αλλαγή για την Λαμία. Σκόνδρας αντί Τομάς.

82′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αμαράλ αντί Γκούγκα.

81′ Σουτ του Πίτι, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μάλης αντί Μπαΐροβιτς.

Ο Γουίλιαν με εξαιρετική μπαλιά βγάζει τον Μπαΐροβιτς μέσα στην περιοχή, με τον επιθετικό του Παναιτωλικού να κάνει ωραίο διαγώνιο τελείωμα και να γράφει το 2-0 για τον Παναιτωλικό.

71′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!

70′ Αλλαγή για την Λαμία. Eπστάιν αντί Μπουλούλη.

65′ Eυκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γουίλιαν έστρωσε στον Γκούγκα, ο οποίος έκανε τραγικό τελείωμα μέσα από την περιοχή. Η φάση πάντως έχει ξεκινήσει από οφσάιντ που δεν έχει δοθεί.

62′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Γιαννακόπουλος αντί Κυριακίδη.

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κυριακίδης.

60′ Aλλαγή για την Λαμία. Πίτι αντί Καραμάνου.

54′ Μακρινό σουτ του Μπουλούλη, ο Κυριακίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Έχει μπει πιο δυνατά η Λαμία, με τον Παναιτωλικό να δίνει χώρο στους γηπεδούχους.

49′ O Mπαράλες σκόραρε αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Δ.Α.Κ. Λαμίας με το γκολ του Μπαρμπόσα να δίνει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Τραϊανού Δέλλα.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαΐροβιτς.

41′ Ο Μιχάι στην προσπάθειά του να διώξει γλίστρησε και έκανε… κοντρόλ με το χέρι με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι και τον διαιτητή να δείχνει «παίζετε» καθώς το θεώρησε ακούσιο.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

30 λεπτά στο ματς, ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 της Λαμίας.

27′ Σουτ του Μπερτόλιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Μετά από βαθιά μπαλιά του Τσιγγάρα, ο Μπαΐτοβιτς έκανε το κοντρόλ με το στήθος το οποίο του βγήκε σε… ασίστ και ο Γουίλιαν που επωφελήθηκε, έστειλε με ωραίο πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

25′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20′ Ο Γουίλιαν μπήκε στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Αντέτζο.

13′ Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπαράλες.

11′ Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον Πανατωλικό. Ο Γκούγκα έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Λιάβας, Άργκους, Μιχάι, Τσοκάνης, Λουσέρο, Τσιγγάρας, Μπαρμπόσα, Ντίας, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς.

Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αμαράλ, Μαλης, Παρράς, Γιαννιώτης, Μπελεβώνης.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπουλούλης, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Τομάς, Μπαράλες.

Στον πάγκο οι Κατσικας, Καρυπίδης, Πίτι, Σκόνδρας, Επστάιν, Τσούκαλος, Ασίγκμπα.