SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) – Α.Ο. Ξάνθη

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τις δυο ομάδες να μην έχουν δείξει κάτι το ιδιαίτερο. Αναμένουμε με ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Αμαράλ.

42′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, άουτ η μπάλα.

38′ Ξαφνικό σουτ του Καντά έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου!

34′ Ωραία κίνηση από τον Γουίλιαν, που απέφυγε έναν αντίπαλό του, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και ο Ζίβκοβιτς τον πρόλαβε με έξοδο!

26′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλή, για φάουλ στον Μπρίτο.

23′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα ψηλά άουτ.

17′ Κατέβασμα και σουτ με τη μια από τον Μάζουρεκ, μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει με ευκολία ο Ζίβκοβιτς.

16′ Σέντρα σουτ του Μανά, από τα δεξιά, ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει προ του Γουίλιαν…

7′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναιτωλικό, από αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς.

4′ Υπόδειξη για οφσάιντ στον Σαρπόνγκ, είναι λανθασμένη όπως δείχνει και το ριπλέι…

3′ Εκτέλεση φάουλ για την Ξάνθη, με τον Κοβάσεβιτς, περνάει η μπάλα χωρίς να προλάβει κάποιος να κάνει προβολή.

Όσο για το σχήμα με το οποίο ξεκινάει η Ξάνθη αυτό το απαρτίζουν οι: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Ρόμανιτς, Καραγκούνης, Καραμάνος και Τομας.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Γκαραβέλης, Θυμιανης, Ντίρεσταμ, Μελιόπουλος, Φακκής, Χατζητερζόγλου και Μελισσόπουλος.

Στην αρχική 11άδα του Παναιτωλικού βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Μαλής, Μιχάι, Αμαράλ, Ντίας, Λουσέρο, Μανά, Μάζουρεκ, Γουίλιαν και Μοράρ.

Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Θεοδωρόπουλος, Τσιγγάρας, Γκούγκα, Μπαϊροβιτς, Άργκους, Τσοκάνης και Λιάβας.