SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Άρης

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης έχει σημειώσει ο Μαρτίνες από το 22′, με τον Άρη να έχει την κατοχή και τις φάσεις και τον Παναιτωλικό να έχει κλειστεί πίσω και με δυσκολία να περνάει ακόμη και τη… σέντρα.

45′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού.

38′ Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του ματς, με αρκετά φάουλ και από τις δύο ομάδες. Ωστόσο, η κατοχή παραμένει συντριπτικά υπέρ των «κίτρινων» της Θεσσαλονίκης.

29′ Πολύ άστοχο σουτ του Λάρσον, από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού.

28′ Δειλά-δειλά ο Παναιτωλικός προσπαθεί να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν έχει απειλήσει ούτε στο ελάχιστο τον Κουέστα.

Ατομική προσπάθεια του Ντιγκινί από τα αριστερά, με τον Γάλλο να σερβίρει το γκολ στον Μαρτίνες, ο οποίος στο τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο πλάσαρε σωστά για το 0-1!

22′ Γκολ για τον Άρη και 0-1!

Το εκτέλεσε ο Μάζουρεκ, αλλά καθάρισε εύκολα ο Κουέστα.

21′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο οποίος τώρα πέρασε τη σέντρα!

17′ Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα του Άρη για δυνατό μαρκάρισμα.

15′ Σουτ του Γκαρσία, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά είχε δύναμη και έτσι ο Γιαννακόπουλος μπλόκαρε εύκολα.

12′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ματίγια εκτέλεσε φάουλ από μακρινή απόσταση, με τον Γιαννακόπουλο να μπλοκάρει.

10′ Καλύτερος ο Άρης, ο οποίος έχει την κατοχή και προσπαθεί να επιτεθεί, με τον Παναιτωλικό να περιμένει πίσω.

5′ Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Κόρχουτ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Μαρτίνες να πιάνει το σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι και τον Γιαννακόπουλο να διώχνει στη δεξιά του γωνία!

Άρης (Παντελίδης): Κουέστα, Κορχούτ, Ρόουζ, Ματίγια, Γκαρσία, Λάρσον, Ντιγκινί, Σόουζα, Βελέζ, Σιώπης, Μαρτίνες.

Στον πάγκο για τον Άρη είναι οι: Αναγνωστόπουλος, Δεληζήσης, Μπάσα, Βαλεριάνος, Τζανακάκης, Γιουνές, Φετφατζίδης.

Παναιτωλικός (Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάζουρεκ, Μιχάι, Τσιγγάρας, Λιάβας, Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μπαΐροβιτς, Ντουάρτε.

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό βρίσκονται οι: Κυριακίδης, Γκούγκα, Μανά, Πάουλο, Γιαννιώτης, Πάρρας, Μαρινάκης