SL1 – Γιάννης Πετράκης: «Δεν είχαμε καλή τελική πάσα, δίκαιη η ισοπαλία»

Ο Παναιτωλικός έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και ο Γιάννης Πετράκης μίλησε στην Cosmote TV Λέγοντας τα εξής:

«Στο πρώτο ημίχρονο είχε περισσότερο τον έλεγχο ο Βόλος. Οι ευκαιρίες ήταν μοιρασμένες.

Τα προβλήματα που δημιουργούνταν από τα δεξιά τα λύσαμε και βάλαμε πράγματα στο παιχνίδι μας.

Η εικόνα μας στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλή. Δε δεχθήκαμε κάποια ευκαιρία. Δεν κάναμε και εμείς κάποια κραυγαλέα.

Είχαμε καλές προϋποθέσεις αλλά δεν είχαμε την καλή τελική πάσα. Θα δουλέψουμε πάνω σε αυτό».

Τέλος, υπογράμμισε: «Είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Αν με βάση τη συνολική εικόνα έπρεπε κάποιος να έχει πάρει την νίκη, αυτοί έπρεπε να είμαστε εμείς».