SL1: Γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου για τον Ατρόμητο Αθηνών

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στο τέρμα του Στρούγγη.

Υπενθυμίζεται ότι ο Έλληνας στόπερ αντικατέστησε τον Χατζηισαΐα, ο οποίος τραυματίστηκε. Ό, τι καλό έχουν δημιουργήσει οι γηπεδούχοι προέρχεται από τα πόδια του Μουνίθ.

44′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! 1-0! Σκόρερ ο Στρούγγης! Υπέροχη φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ, βρήκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής ο Στρούγγης, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα με κεφαλιά.

37′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ (κοντά στο σημείο του κόρνερ), διώχνει με υπερένταση ο Ροντρίγκεζ.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

33′ Ακόμα ένα δυναμικό διώξιμο από τον Παπαδόπουλο. Καλή εμφάνιση μέχρι στιγμής από τον Έλληνα στόπερ.

30′ Παράλληλο γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, καίρια παρέμβαση από τον Λούι.

28′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής από τον Λούι (με αρκετά σώματα μπροστά του), στην αγκαλιά του Πίριτς η μπάλα.

25′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο. Στο ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία ανάπτυξη, ο Καρέλης εκτέλεσε από διαγώνια θέση εντός περιοχής, με το σουτ του να καταλήγει ελάχιστα έξω.

16′ Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Στη θέση του ο Στρούγγης. Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Χατζηισαΐας, ο οποίος δεν θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς.

12′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπιασε το φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής ο Μουνίθ, με την μπάλα να φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

8′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Λάθος γύρισμα του Σάλομον προς τα πίσω, έφυγε στην αντεπίθεση ο Καρέλης, με τον Χατζηισαΐα να τρέχει και να κόβει καίρια.

5′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, ο Παπαδόπουλος πιάνει την κεφαλιά, με την πορεία της μπάλας να σταματά στην πλάτη του Μόρσεϊ.

2′ Πρώτη επίθεση για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, κέρδος το κόρνερ.