SL1: Λαμία και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1

Λαμία και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1, σε ένα ματς που μετά το 25λεπτο είχε καλό ρυθμό.

Καλύτερη σε γενικές γραμμές η Λαμία, μπήκε δυνατά, σκόραρε αλλά είδε τον Ντουάρτε στην μοναδική τελική ουσιαστικά του Παναιτωλικού να φέρνει το ματς στα ίσα με τρομερό σουτ.

Κίτρινη ο Αντέτζο

45′ Ο Μανούσος χτυπάει με τον αγκώνα τον Βργκοτς, με τον διαιτητή να του δείχνει την κίτρινη κάρτα. Θα μπορούσε και να αποβληθεί, είναι σκόπιμο χτύπημα στα πλευρά του αντιπάλου του.

43′ Ο Παναιτωλικός έχει ανεβάσει στροφές μετά το γκολ της ισοφάρισης.

36′ Κεφαλιά ο Βαρόνε, μαζεύει ο Σαράνοφ.

32′ Σκοράρει η Λαμία με τον Μανούσο από κοντά, αλλά δεν μετράει το τέρμα του Έλληνα φορ καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ. Φοβερό ματς βλέπουμε στα τελευταία λεπτά, πάνω-κάτω η μπάλα με πολλές φάσεις.

30′ Γκοοοοολ ο Παναιτωλικός με φοβερό σουτ του Ντουάρτε! Τρομερό γκολ από τον εξτρέμ του Παναιτωλικού, έπιασε σουτάρα από τα 25 μέτρα που κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι της εστίας της Λαμίας.

27′ Σουτ ο Φλόρες, μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα άουτ.

18′ Σουτ ο Αντέτζο, μπλοκάρει ο Ροντρίγκες.

17′ Κίτρινη ο Βαρόνε για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαρτίνεθ.

10′ Γκοοοοολ η Λαμία! Ο Μαζουλουξής μετά από το κόρνερ πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

9′ Κόρνερ για τη Λαμία, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι και έχουμε ακόμη ένα κόρνερ.

6′ Η Λαμία πιέζει αρκετά τον Παναιτωλικό στα πρώτα λεπτά.

2′ Πέρασε ανεκμετάλλευτο, οι γηπεδούχοι κρατάνε την μπάλα.

Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ.