SL1 – Λεβαδειακός: Το βίντεο διαμαρτυρίας για τη διαιτησία του Σιδηρόπουλου στο Αγρίνιο

Ο Λεβαδειακός ανέβασε βίντεο στο Instagram με τις φάσεις για τις οποίες διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου στο ματς με τον Παναιτωλικό.

Ο Παναιτωλικός με εύστοχο πέναλτι του Ζοάο Πέδρο στο φινάλε του ματς με τον Λεβαδειακό για την 5η Αγωνιστική των Πλέι Άουτ της Stoiximan Super League ισοφάρισε σε 2-2 και χάρισε κομβικό βαθμό στην ομάδα του.

Οι Βοιωτοί έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου και με βίντεο που ανέβασαν στο Instagram εξέφρασαν δημόσια τη διαμαρτυρία τους.

Η ανάρτηση του Λεβαδειακού:

«Το βίντεο “μιλάει” από μόνο του…⁣

Εν ψυχρώ κουτουλιά του Δημήτρη Κολοβού στο πρόσωπο του Παναγιώτη Λιάγκα, κι όμως διαιτητής και VAR δεν δίνουν τίποτα!⁣

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής ανακάλυψε δύο επιπλέον για να δοθεί αυτό το “πέναλτι”». ⁣