SL1: «Έσπασε» την κακή παράδοση ο Παναιτωλικός, 1-4 τον Π.Α.Σ., Χατ Τρικ ο Καρέλης (Photos)

Με ηγέτη και σκόρερ τριών γκολ τον καταπληκτικό Νίκο Καρέλη, ο Παναιτωλικός επικράτησε 4-1 επί του ΠΑΣ στα Γιάννενα και επέστρεψε στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας!

19:54
Στην εξάδα οι νικητές, πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα για τους Ηπειρώτες.
19:54
Τέλος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-4 με χατ τρικ του τρομερού Νίκου Καρέλη!
9:53
90+5′ Παντελώς άστοχο το σουτ του Καραχάλιου.
19:51
Ο Παναιτωλικός ανεβαίνει έτσι στην 5η θέση της βαθμολογίας.
19:49
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:49
90′ Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο.
19:48
90′ Άουτ η εκτέλεση φάουλ του Κολοβού.
19:47
89′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαγκαλιάνη για φάουλ.
19:46
Έξι γκολ φέτος από τον Καρέλη!
19:45
87′ ΓΚΟΛ, 4-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΚΑΡΕΛΗ!
19:42
85′ Μπακάκης αντί Αποστολάκη.
19:42
84′ Άστοχη η κεφαλιά του Τζίμα.
19:40
81′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ, το συρτό σουτ του Ροσέρο μέσα από την περιοχή άφησε άγαλμα τον Ανέστη αλλά πέρασε λίγο άουτ.
19:39
81′ Φλόρες αντί Μλάντεν για τον Παναιτωλικό.
19:39
81′ Μπάλαν αντί Μορέιρα, Λώλης αντί Ποζνάνσκι.
19:37
Ετοιμάζει αλλαγές ο Στάικος.
19:34
Και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, που πιέζουν.
19:33
76′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:32
74′ Μπλόκαρε ο Σούλης μετά από προσπάθεια του Νταγκό.
19:31
73′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
19:30
72′ Παμλίδης αντί Σταματελόπουλου.
19:30
Πέμπτο γκολ του Καρέλη φέτος και δεύτερο σήμερα.
19:29
71′ ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Μακρινή εκτέλεση φάουλ, ο Κορνέλιους πήρε την κεφαλιά και ο Καρέλης στη συνέχεια σκόραρε με περίτεχνο τρόπο, νικώντας τον Σούλη!
19:28
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς, πάντα στο 2-1 οι φιλοξενούμενοι.
19:27
Συνεχίζεται το ματς.
19:25
Έχει κάποιο πρόβλημα στον μηρό ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
19:25
66′ Σπουδαία επέμβαση του Ανέστη σε σουτ του Μορέιρα από τα αριστερά!
19:24
66′ Oφσάιντ ο Τζίμας σε φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού.
19:20
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό στη συνέχεια, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
19:19
61′ Εντυπωσιακή επέμβαση Σούλη σε επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ντουάρτε.
19:19
Τέσσερα νέα πρόσωπα στο ματς, ένα για τον ΠΑΣ και τρία για τους φιλοξενούμενους.
19:17
60′ Τζίμας αντί Λιάσου.
19:17
Και Νταγκό αντί Μόρσεϊ.
19:17
59′ Μάρτενσον αντί Ντίας.
19:16
58′ Κολοβός αντί Σενγκέλια.
19:15
Ετοιμάζει αλλαγές ο Γιάννης Αναστασίου.
19:12
53′ Μπλόκαρε την κεφαλιά του Λιάσου ο Ανέστης, δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Σταματελόπουλος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα μετά από γύρισμα του Μορέιρα.
19:10
51′ Κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια για φάουλ.
19:08
50′ Δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά ο Σταματελόπουλος μετά από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Κιάκου.
19:06
Παραλίγο να επωφεληθούν από λάθος του Ανέστη οι Ηπειρώτες.
19:05
Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι, ψάχνουν γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος.

18:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-2.
18:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.
18:43
42′ Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για φάουλ.
18:42
41′ Ο Σταματελόπουλος χάνει τεράστια ευκαιρία, καθώς μετά από μπαλιά του Μορέιρα απέτυχε να βρει σωστά την μπάλα ενώ ήταν μόνος του απέναντι στον Ανέστη!
18:41
41′ Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος.
18:38
Έχει να τα καταφέρει από τις 7 Μαΐου…
18:37
Για ένα ακόμα ματς φέτος, ο Παναιτωλικός δεν καταφέρνει να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα.
18:36
Φοβερό ματς στους Ζωσιμάδες.
18:36
Τρίτο φετινό γκολ για τον Αργεντινό, που είναι και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, παρότι αμυντικός.
18:34
34′ ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΣ! Εξαιρετική κεφαλιά από τον Εραμούσπε, δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Ανέστης.
18:34
Τρίτο για τους γηπεδούχους σήμερα.
18:34
33′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
18:32
Συνεχίζει κανονικά.
18:30
30′ Έχει κάποιο πρόβλημα ο Μόρσεϊ.
18:28
27′ Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για φάουλ. Ανέκοψε αντεπίθεση του Παναιτωλικού.
18:27
Ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος του Παναιτωλικού δεν θα περίμενε τέτοιο εκρηκτικό ξεκίνημα.
18:26
Τέταρτο φετινό του γκολ, ανέβηκε στη δεύτερη θέση των σκόρερ πίσω μόνο από τον Αϊτόρ.
18:25
25′ ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Πάσα… πάρε-βάλε από τον Λάρσον στον Καρέλη και εκείνος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
18:25
24′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από αντεπίθεση με τον Καρέλη. Προηγήθηκε επικίνδυνη φάση για τον ΠΑΣ, με τον Σταματελόπουλο να μην προλαβαίνει από κοντά.
18:20
20′ Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Εραμούσπε από τα αριστερά.
18:19
Στημένη μπάλα από τα αριστερά για τους γηπεδούχους.
18:19
18′ Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για φάουλ.
18:16
16′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ.
18:15
Στο 59% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΣ.
18:15
14′ Δυνατό σουτ Καρέλη, λίγο άουτ η μπάλα!
18:15
Άργησε να τον τροφοδοτήσει ο Ροσέρο.
18:14by Γιάννης Πολιάς
18:11
Ο Σούλης περνά τον μεγαλύτερο χρόνο στο ματς με το χέρι του να καλύπτει τα μάτια του, λόγω του ήλιου…
18:10
Ανεβάζουν τις γραμμές τους και ψάχνουν άμεση απάντηση οι Ηπειρώτες.
18:09
Παρότι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, ο Παναιτωλικός βρήκε δίχτυα με την… πρώτη.
18:07
7′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Στην πρώτη τους καλή στιγμή, οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν με διαγώνιο σουτ του Μόρσεϊ!
18:07
7′ Λουσμένοι στο φως του ήλιου οι Ζωσιμάδες, με τον Σούλη να έχει μερικά προβλήματα στην ορατότητα!
18:05
5′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ μετά από πλάγια μπαλιά και επέμβαση Κορνέλιους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.
18:03
2′ Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κιάκου, πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
18:01
Σέντρα στα Ιωάννινα.
17:58
Χωρίς Μπιλμπάο, Ριένστρα και φυσικά Κόντε ο ΠΑΣ, εκτός αποστολής οι Μαλής, Βαρόνε και Τσιγγάρα οι Αγρινιώτες.
17:56
Με 4-3-3 οι δύο ομάδες.
17:55
Στην ενδεκάδα του Παναιτωλικού ο Μιχάλης Μπακάκης, πρώτη του συμμετοχή στη Super League 1 μετά από 1,5 χρόνο.
17:51
Διαιτητής: Μαλούτας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Μηνούδης 4ος: Τακίδης VAR: Γκάμαρης, Τριανταφύλλου
17:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πριόρ, Πήλιος, Παντελάκης, Λώλης, Παμλίδης, Φοφανά, Τζίμας, Τσάνος, Μπάλαν. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Χουχούμης, Πέδρο, Νταγκό, Μάρτενσον, Φλόρες, Κολοβός, Λιάβας.
17:49
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Σούλης, Σόρια, Εραμούσπε, Μπαγκαλιάνης, Κιάκος, Καραχάλιος, Λιάσος, Ποζνάνσκι, Μέντες, Ροσέρο, Σταματελόπουλος. Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Ντίας, Ντουάρτε, Σενγκέλια, Μόρσεϊ, Καρέλης.
17:48
Στη 12η θέση με τέσσερις βαθμούς οι γηπεδούχοι, στην 9η με επτά οι φιλοξενούμενοι.