SL1 – Τέλος πρώτου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0 – 1) Π.Α.Ο.Κ. (Photos)

20:22
Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 0-1!
Το τέρμα του Ολιβέιρα με κεφαλιά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάρει χωρίζει τις δύο ομάδες
20:19
45+5′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Εκτέλεση του φάουλ από τον Νάρεϊ, ο Ολιβέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
20:19
Όχι, είναι εκτός
20:19
Θα γίνει έλεγχος για το αν είναι πέναλτι
20:18
Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, σφαδάζει μετά από μαρκάρισμα του Φλόρες λίγο μέσα, λίγο έξω από την περιοχή

20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
20:12
43′ Άστοχη κεφαλιά του Ολιβέιρα, δεν ανησύχησε ο Ανέστης
20:11
42′ Επικίνδυνη αντεπίθεση του Παναιτωλικού με τον Κολοβό, ο οποίος συνέκλινε από τα αριστερά και έπιασε σουτ στα σώματα. Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Έπειτα από κόντρες, η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του Σβαμπ, που πάντως ήταν κολλητό στο σώμα.
20:11
41′ Απειλεί ο ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε από τον Χουχούμη μέσα στην περιοχή, πλάσαρε και ο Ανέστης μπλόκαρε.
20:09
39′ Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Ράφα Σοάρες, σουτ στην κίνηση ο Νάρεϊ, διώχνει σε κόρνερ ο Ανέστης
20:05
35′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γεμάτο σουτ του Ολιβέιρα του Ολιβέιρα μετά από κεφαλιά-πάσα του Σάστρε, απομάκρυνε ο Ανέστης και στη συνέχεια μπλόκαρε σουτ του Κωνσταντέλια
20:04
Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
20:01
Παραχωρεί κόρνερ τον ΠΑΟΚ ο Κολοβός, έπειτα από προσπάθεια του Σάστρε
19:59
Ελάχιστες οι καλές στιγμές σε αυτό το πρώτο μισάωρο. Κλασική φάση δεν υπάρχει στην αναμέτρηση
19:55
26′ Κακό διώξιμο του Ράφα Σοάρες και κόρνερ για τον Παναιτωλικό
19:50
Ο Ζίβκοβιτς δεξιά, ο Νάρεϊ μετακομίζει αριστερά και ο Κωνσταντέλιας κοντά στον Ολιβέιρα
19:49
19′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς αντί Ελ Καντουρί
19:47
Φάνηκε και από τις γραμμές ότι επρόκειτο για τέρμα οριακή φάση. Πάντως, ο βοηθός σωστά την είδε τη φάση

19:36
Ένταση ανάμεσα στους παίκτες, έπειτα από παράπονα του Λουτσέσκου για πλάγιο υπέρ του Παναιτωλικού

19:36
Αυτές οι δύο προσπάθειες σημειώθηκαν μετά από επικίνδυνη αντεπίθεση του Παναιτωλικού, την οποία “χάλασε” ο Νταγκό, αφού κράτησε πολύ την μπάλα
19:35
5′ Νέο σουτ του Φλόρες, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι
19:35
5′ Εκτός περιοχής σουτ του Φλόρες στα σώματα
19:34
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά
19:32
2′ Ωραία κίνηση του Κωνσταντέλια και παράλληλα με την περιοχή, αλλά το σουτ του είναι άστοχο
19:30
Έναρξη στο ματς!
19:26
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Ο ΠΑΟΚ παίζει και με σύμμαχο την παράδοση. Μετράει 24 νίκες, 2 ισοπαλίες και άλλες τόσες ήττες στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης, ενώ στο Αγρίνιο έχει 12-1-1

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Α’ Βοηθός: Τρύφωνας Πετρόπουλος Β’ Βοηθός: Ηλίας Κωνσταντίνου 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Κωνσταντίνος Περράκης

Ο Παναιτωλικός δεν μπορεί να υπολογίζει σε έξι ποδοσφαιριστές, καθώς απουσιάζουν οι τραυματίες Μπακάκης, Ντουάρτε, Μόρσεϊ και Βαρόνε, ο τιμωρημένος Αποστολάκης και ο ασθενής Χατζηθεοδωρίδης

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος σε περίπτωση νίκης θα μείνει μόνος 3ος λόγω της απώλειας βαθμών του Ολυμπιακού την Τετάρτη, θα αγωνιστεί δίχως τους Γιάσμιν Κούρτιτς, Φιλίπε Σοάρες και Λευτέρη Λύρατζη

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια, Ντάντας, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Στεργιάκης, Πέδρο, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Λαζαρίδης, Τσιγγάρας, Μαλής, Αναστασόπουλος, Νικολάου

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες – Αουγκούστο, Σβαμπ – Νάρεϊ, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας – Ολιβέιρα

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης – Φλόρες, Μάρτενσον, Κολοβός – Ντίας, Καρέλης, Νταγκό