SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Ιωνικός (1 – 1) Παναιτωλικός (Photos)

18:54
Λήξη της αναμέτρησης. Ιωνικός και Παναιτωλικός παίρνουν από έναν βαθμό (1-1) και παίρνουν από έναν βαθμό.
18:51
92′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Σενγκέλια έκανε ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
18:49
Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
18:48
90′ Σουτ του Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό, η μπάλα άουτ.
18:47
88′ Αλλαγές και από την μεριά του Γιάννη Αναστασίου. Εκτός ο Καρέλης μέσα ο Ζοάο Πέδρο. Έξω και ο Μόρσεϊ με τον Σενγκέλια να μπαίνει στη θέση του.
18:46
87′ Ξανά ο Ιωνικός στο προσκήνιο.
18:45
Συνέχεια στο ματς.
18:45
86′ Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Εκτός ο Μύγας στη θέση του ο Αντούνες. Φεύγει και ο Μάντζης για να περάσει ο Νίκος Ιωαννίδης.
18:44
85′ Φάουλ του Ντουάρτε στον Ρομαό
18:43
84’Στο έδαφος ο Μύγας ο οποίος θα αντικατασταθεί. Ακόμη μια αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό.
18:42
83′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταγκό στη θέση του Κολοβού.
18:41
Προσπαθεί να βγει από την περιοχή του ο Παναιτωλικός.
18:40
82′ Απομάκρυνε ο Αποστολάκης.
18:40
Ο Λοβέρα θα εκτελέσει.
18:39
81′ Ο Ιωνικός κερδίζει φάουλ από τα δεξιά.
18:38
79′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Σεμπά να γίνεται τελικός αποδέκτης όμως το πλασέ του έφυγε ψηλά άουτ.
18:37
79′ Φάουλ του Φλόρες τον Μεντόσα. Ο ίδιος θα γεμίσει στην περιοχή.
18:36
78′ Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Σεμπά να βρίσκει τον Μάντζη και τον στράικερ των γηπεδούχων να κόβεται τελευταία στιγμή.
18:35
77′ Συνέχεια στο παιχνίδι με ελεύθερο για τον Ιωνικό.
18:34
76′ Αναγκαστική αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Φλόρες στη θέση του Μάρτερσον.
18:33
Παραμένει το 1-1 στο γήπεδο της Νίκαιας μεταξύ Ιωνικού και Παναιτωλικού. Στο 6′ ο Μάντζης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 30′ ο Καρέλης ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
18:32
73′ Στο έδαφος ο Μάρτερσον διακοπή στον αγώνα.
18:31
Οι αλλαγές έχουν βοηθήσει αρκετά τον Ιωνικό στην ανάπτυξη.
18:31
72′ Πλάγιο από τα δεξιά τώρα για τον Ιωνικό. Σέντρα του Μύγα απευθείας άουτ.
18:30
70′ Φάουλ του Αποστολάκη στον Ρομαό, έξω από την περιοχή του Ιωνικού.
18:28
69′ Ο Σεμπά προσπαθεί να ντριμπλάρει στην περιοχή με τον Κορνέλιους να κόβει.
18:27
68′ Και πάλι φάουλ υπέρ των γηπεδούχων.
18:26
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να βρουν διαδρόμους.
18:25
66′ Ο Ιωνικός τώρα προσπαθεί να αναπτυχθεί από τα δεξιά.
8:23
Όμορφο παιχνίδι το τελευταίο πεντάλεπτο.
18:23
64′ Σουτ του Μόρσεϊ η μπάλα άουτ.
18:22
Πέρασε ανεκμετάλλευτη η ευκαιρία και αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους.
18:22
63′ Κόρνερ τώρα για τον Παναιτωλικό. Με τον Μεντόσα.
18:21
62′ Τεράστια στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Χουχούμης έκανε τη σέντρα με τον Καρέλη να κάνει το κοντρόλ και να σουτάρει και τον Χουτεσιώτη να κάνει εκπληκτική επέμβαση κρατώντας το 1-1.
18:20
61′ Πίεση τώρα από τον Παναιτωλικό.
18:18
59′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό με τον Ντουάρτε. Ο Ντουάρτε έκανε άψογο κοντρόλ και σούταρε με την μπάλα να παίρνει καμπύλη και να τραντάζει το δοκάρι του Χουτεσιώτη. Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

18:17
Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος.
18:16
57′ Καλή στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Μεντόσα σούταρε και ο Στεργιάκης μπλόκαρε.
18:15
57′ Έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού ο Ιωνικός.
18:14
55′ Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Εκτός περνούν Άοσμαν και Ελευθεριάδης. Στη θέση τους Μεντόσα και Σεμπά.
18:13
54′ Ο Ιωνικός διατηρεί την κατοχή.
18:12
53′ Φάουλ του Ρομαό στον Μόρσεϊ. Κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό των γηπεδούχων.
18:11
Εκτός γηπέδου ο Χουχούμης με 10 παίκτες προσωρινά ο Παναιτωλικός.
18:11
Προσωρινή διακοπή στο ματς με το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού να παρέχει τις πρώτες βοήθειες στον Διαμαντή Χουχούμη.
18:10
51′ Φάουλ από τον Μύγα πάνω στον Χουχούμη. Στο έδαφος ο αριστερός μπακ του Παναιτωλικού.
18:08
49′ Από την εκτέλεση του φάουλ η μπάλα έφτασε μετά από κόντρες στην περιοχή με τον Ελευθεριάδη να σκοράρει αλλά το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.
18:07
Ο Άοσμαν εκτελεί.
18:07
49′ Φάουλ για τον Ιωνικό λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού.
18:06
Ο Ιωνικός κρατά μπάλα και περιμένει τους παίκτες του Παναιτωλικού να πιέσουν.
18:04

46′ Φάουλ το Μόρσεϊ στον Σάκιτς
18:04
46′ Έναρξη στο δεύτερο μέρος
18:04
46′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό με τον Κάνιας να περνά στη θέση του Σόουζα.
18:03
46′ Στη σέντρα ο Παναιτωλικός.