SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Π.Α.Σ. Λαμία (1 – 3) Παναιτωλικός (Photos)

Ο Παναιτωλικός πέρασε με 3-1 από την έδρα της Λαμίας, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Καρέλη, που πέτυχε δύο τέρματα (7′ και 30′). Στο 12′ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Ντε Βινσέντι με πέναλτι), ενώ στο 96′ ο Ζοάο Πέδρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

19:58
Λήξη στο ματς.
19:57
90+6′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Ζοάο Πέδρο να σκοράρει σε κενή εστία!

19:56
90+6′ Κόρνερ για τη Λαμία

19:53
Η Λαμία έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης
19:51
90′ Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:46
86′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Πέδρο στη θέση του Καρέλη
19:45
85′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρμεντίνι για φάουλ στον Χουχούμη.
19:44
84′ Οι παίκτες της Λαμίας απομάκρυναν και προσπάθησαν να βγουν στην αντεπίθεση, χωρίς να το καταφέρουν.
19:43
84′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
19:41
81′ Το σουτ του Μαρμεντίνι κοντράρει και καταλήγει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμεττάλευτο.
19:40
79′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μλαντεν στη θέση του Ντίας.
19:39
78′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
19:39
78′ Χαμένο τετ-α-τετ για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια να μην μπορεί να νικήσει τον Σαράνοφ.
19:38
Σε θέση αριστερού εξτρεμ θα αγωνιστεί ο Χατζηθεοδωρίδης, πίσω του ο Χουχούμης.
19:37
76′ Διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Τσιλούλης, Ντε Βιντέντι περνούν εκτός, στη θέση τους οι Καραμάνος και Μαρμεντίνι.
19:35
75′ Αλλάγη για τον Παναιτωλικό: Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Νταγκό.
19:33
73′ Κίτρινη κάρτα στον Καρνέζο για φάουλ πάνω στον Κορνέλιους.
19:33
Απομάκρυναν εύκολα οι παίκτες του Παναιτωλικού
19:32
73′ Κόρνερ για τη Λαμία
19:31
72′ Η βροχή έχει δυναμώσει αρκετά στη Λαμία
19:29
Ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά, ενώ έχουν υπάρξει και πολλές διακοπές στο παιχνίδι.
19:28
Ο Μποάκι μεταφέρεται με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο
19:28
67′ Καλή ευκαιρία για τη Λαμία, με την κεφαλιά του Γιακουμάκη να καταλήγει στα χέρια του Ανέστη.
19:27
64′ Αλλαγή για τη Λαμία: Ο Γιακουμάκης περνά στη θέση του Μποάκι.
19:25
Σύμφωνα με την Cosmote TV, o Μποάκι ίσως αντιμετωπίζει πρόβλημα στο αναπνευστικό, μετά τη σύγκρουση με τον Λάρσον.
19:22
Ξανά στο έδαφος ο Μποάκι, που θα αντικασταθεί από τον Γιακουμάκη.
19:21
Επέστρεψε κανονικά ο επιθετικός της Λαμίας

19:21
Πρόβλημα με τον Μποάκι, ο οποίος έχει τραυματιστεί στα πλευρά.
19:18

58′ Σύγκρουση Λάρσον-Μποάκι με το ιατρικό επιτελείο των δύο ομάδων να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο για τις πρώτες βοήθειες.
19:17
57′ Νέα ευκαιρία με τη Λαμία, με το σουτ του Τσιλούλη εκτός περιοχής να περνά πάνω από την εστία του Ανέστη.
19:17
57′ Διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Μποάκι και Ασκόφσκι στη θέση των Νούνιες και Μανούσου
19:15
55′ Σουτ του Σενγκέλια, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει σε κόρνερ
19:12

52′ Φοβερή ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Νούνιες με το κεφάλι από πολύ κοντά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη.
19:11
Ο Παναιτωλικός πρεσάρει ψηλά στην άμυνα της Λαμίας, αναγκάζοντας τους παίκτες του Τζανλούκα Φέστα να κάνουν λάθη σε επικίνδυνα σημεία.
19:07
47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νταγκό από ευνοϊκή θέση να μην καταφέρνει να βρει εστία.
19:06
46′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Σενγκέλια περνά στη θέση του Μόρσεϊ.