SL1: Ο Ο.Φ.Η. προηγήθηκε, αλλά ο Άρης το γύρισε και κέρδισε με 3-1!

Με τον Γκάμα να σημειώνει δύο γκολ και τον Κόρχουτ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα, ο Άρης με ανατροπή 3-1 τον Ο.Φ.Η. που προηγήθηκε με τον Σακόρ. Στο +3, οι Θεσσαλονικείς στην 5η θέση.

Με έναν καταπληκτικό Μπρούνο Γκάμα και με τον Φετφατζίδη να ανεβάζει κατακόρυφα την απόδοση του στην επανάληψη, με το κερδισμένο φάουλ για το δεύτερο και την ασίστ για το 3ο , ο Άρης έφτασε σε μεγάλη ανατροπή, επικρατώντας με 3-1 του Ο.Φ.Η. Μια νίκη που τον φέρνει στο +3, με το «καλημέρα» στα πλέι-οφ, στο κυνήγι της 5ης θέσης. Ο Σακόρ είχε βάλει στην θέση του οδηγού τον Ο.Φ.Η., στο 21’ αλλά οι Ηρακλειώτες άντεξαν ουσιαστικά μέχρι το 60ο λεπτό.

Ο Ο.Φ.Η. ήταν ανώτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους, προηγήθηκε με 1-0 με τον Σακόρ και θα μπορούσε να έχει προξενήσει μεγαλύτερη ζημιά στον αντίπαλό του, αν ήταν πιο προσεκτικός στο διάστημα που είχε την υπεροχή. Σε μια φάση ωστόσο που η άμυνα του κοιμήθηκε, ο Φετφατζίδης με τον Ροζ κουβάλησαν την μπάλα γρήγορα από δεξιά και έφτιαξαν με την σέντρα του Γάλλου τις προϋποθέσεις για το 1-1, στο 42’.

Ο Γκάμα με ένα υπέροχο χτύπημα φάουλ στο 72’ έκανε το 2-1, σε ένα σημείο που πλέον ο Άρης είχε πάρει τα ηνία του ματς για να σφραγίσει τη νίκη ο Κόρχουτ από ασίσττου Φετφατζίδη στο 80ο λεπτό.