SL1: Ο Π.Α.Σ. Λαμία 1964 κέρδισε την Α.Ε.Λ. και ο Παναιτωλικός υποχώρησε 12ος (Πίνακας)

Μεγάλη νίκη για τη Λαμία το απόγευμα της Τετάρτης 10/3, απέναντι στην Α.Ε.Λ. με σκορ 2-1 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της Super League Interwetten. Με τους τρεις βαθμούς αυτούς η ομάδα μας έφτασε τους 22 βαθμούς και ανέβηκε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 33ο λεπτό ο Bejarano έκανε τη σέντρα, ο Καραμάνος την κεφαλιά προς τον Τζανετόπουλο, που έκανε το σουτ, ο Νάγκι έδιωξε και ήρθε από κοντά ο Adejo για το 1-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Λάρισα ισοφάρισε όταν ο Γιακιμόσφσκι εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στη συνέχεια στον Epassy και κατέληξε στα δίχτυα του.

Το γκολ της νίκης ήρθε στο 88ο λεπτό με ωραίο σουτ του Deletic που νίκησε τον Νάγκι για το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Π.Α.Σ. ΛΑΜΙΑ 1964 (Μιχάλης Γρηγορίου): Epassy, Τζανετόπουλος, Adejo, Σκόνδρας, Martinez, Bejarano (95’ Βασιλακάκης), Τζανδάρης, Romanic (76’ Piti), Deletic (95’ James), Καραμάνος, Arabuli.

A.E.Λ. (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Ηλιάδης, Στίφλερ, Ντουρμισάι (85’ Νούνιτς), Γιακιμόβσκι, Ζίζιτς, Πινακάς (73’ Μουκαντζό), Μαξιμένκο, Ακούνια, Κολομπίνο, Γκράουρ