SL1 – Παναιτωλικός: Άνοιξε λογαριασμό ο Αντονί Μουνιέ

Ο Αντονί Μουνιέ άνοιξε λογαριασμό σκοράροντας -έστω και σε φιλικό- με τη φανέλα του Παναιτωλικού.

Ο Γάλλος πέρα από το γκολ, είχε πολύ διάθεση και πολύ καλή παρουσία στην φιλική αναμέτρηση με την ΑΕ Καραϊσκάκης, την οποία παρακολούθησε πολύς κόσμος στο Emileon. Πέραν του Μουνιέ, τα βλέμματα ήταν στραμμένα και στα άλλα δύο μεταγραφικά αποκτήματα, τον Κέβιν και τον Τζανακάκη, που επίσης πήγαν πολύ καλά.

Στο 15’ μετά από κόρνερ του Μουνιέ ο Γιοβάνοβιτς με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 43’ ο Αλμπάνης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, αλλά στο επόμενο λεπτό μετά από σέντρα του Κέβιν ο Μουνιέ με κεφαλιά – ψαράκι έκανε το 2-1. Στο 53’ ο Μπαΐροβιτς με εκτέλεση φάουλ πέτυχε το τελικό 3-1.

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας ήταν οι: Κνετ, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν, Ταχάρ, Σιέστεντ, Τζανακάκης, Λιάβας, Μουνιέ, Ντίας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος (82’ Θεοδωρόπουλος), Τζανακάκης (58’ Γιαννιώτης), Γιοβάνοβιτς (82’ Μπακαδήμας), Λιάβας (82΄ Σκιαδάς), Κέβιν (58’ Παρράς), Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Μιμίτο (82’ Φυτόπουλος), Ντουάρτε (82’ Μπελεβώνης), Μουνιέ (58’ Ρομάν), Μπαΐροβιτς.