SL1: Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 1-2 από τον Αστέρα Τρίπολης στο φιλικό

Στο πρώτο φιλικό που έδωσε στην καλοκαιρινή της προετοιμασία η ομάδα του Παναιτωλικού αντιμετώπισε τον Αστέρα Τρίπολης και γνώρισε την ήττα με 2-1.

Η καλή απόδοση του α’ ημιχρόνου δεν μετουσιώθηκε σε γκολ, παρότι το άγγιξε με κεφαλιά του Μπρούνο Ντουάρτε στο δοκάρι (11’). Γκολ πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 55’, με κοντινό σουτ του Μπαρτόλο.

Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με ωραία κίνηση έξω από την περιοχή και σουτ του Χρήστου Μπελεβώνη. Στο 76’ διαμορφώθηκε το τελικό 1-2 με κοντινό σουτ του Μάντζη μετά από αμυντική ολιγωρία.

Αγωνίστηκαν οι: Καπίνο (46’ Γκρατερόλ), Λιάβας (58’ Κοντούρης), Τορεχόν (58’ Στάγιτς), Μπ. Ντουάρτε, Μαλής, Τσιγγάρας (77’ Σκιαδάς), Ξενιτίδης (58’ Μλάντεν), Μπουζούκης (46’ Μπελεβώνης), Χουάνπι (46’ Φρ. Ντουάρτε), Ντίας (46’ Χατζηθεοδωρίδης), Πέδρο (58’ Βοΐλης).