SL1: Παρά τις απουσίες ο Παναιτωλικός το πάλεψε μέχρι τέλους – Έχασε με 1-2

SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Ολυμπιακός

90’+5′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Σισέ αντί Α. Καμαρά

85′ Επικίνδυνο γέμισμα του Φλόρες για τον Παναιτωλικό με φάουλ, έδιωξε ο Ελ Αραμπί

84′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Καρέλης αντί Μπακαδήμα

82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κούντε αντί Τικίνιο

79′ Κεφαλιά του Κορνέλιους έπειτα από κόρνερ, μπλόκαρε ο Βατσλίκ

76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αποστολάκης αντί Μόρσεϊ.

70′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Ο Ελ Αραμπί με τη γνωστή φόρα, έστειλε αυτή τη φορά την μπάλα στη δεξιά γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα, που έπεσε στην άλλη πλευρά.

68′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Φωτιάς έκανε on field review και έδειξε την άσπρη βούλα για τη φάση που σας προαναφέραμε

66′ Διακοπή ξανά! Έπειτα από διεκδίκηση της μπάλας μέσα στην περιοχή ανάμεσα στον Μελίσσα και τον Βαλμπουενά, που βρέθηκε στο έδαφος. Έχει βρει με τη γροθιά τον αντίπαλό του ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού

63′ Σουτ του Μασούρα, κόντρα στον Μπακαδήμα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό

61′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Μασούρα στη σέντρα του Βαλμπουενά, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μελίσσας

59′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο πρώτο δοκάρι, μπλόκαρε ο Μελίσσας

54′ Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ανδρούτσος αντί Λαλά, Βαλμπουενά αντί Μ. Καμαρά και Ελ Αραμπί αντί Λόπες

53′ Πολύ άστοχο σουτ του Εμβιλά

Διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ο Κορνέλιους έπειτα από σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι με τον Μπα. Έχει μπει μέσα το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Ολυμπιακός

Κίτρινη στον Φλόρες του Παναιτωλικού μετά το τελευταίο σφύριγμα του Φωτιά για το πρώτο μέρος

Ημίχρονο δίχως καθυστερήσεις στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-1. Ο Τικίνιο άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 13′ από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Λόπες, ενώ ο Βέργος ισοφάρισε στο 19′ με πανέμορφο γκολ. Θα πρέπει να βελτιώσει την εικόνα της και να γίνει πιο απειλητική η ομάδα του Μαρτίνς αν θέλει να πάρει το διπλό. Λίγες οι καλές της φάσεις σε αυτό το διάστημα, ενώ έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα και στις αντεπιθέσεις των γηπεδούχων. Έχει την μπάλα στην κατοχή της, αλλά δυσκολεύεται να φτιάξει ξεκάθαρες φάσεις.

43′ Σουτ Μασούρα εκτός περιοχής και με το αριστερό που μπλοκάρεται από τον Ροντρίγκες

41′ Καλή αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, με τον Αγκιμπού Καμαρά να πιάνει άστοχο σουτ.

39′ Τελική για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά ο Καμαρά, δεν ανησύχησε ο Μελίσσας

38′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Συνεργασία Λόπες με Λαλά, με τον Πορτογάλο να βρίσκει τον Ροντρίγκες σε ετοιμότητα και στη συνέχεια τον Αγκιμπού Καμαρά να κάνει σουτ πάνω στα σώματα

34′ Πολύ κακή εκτέλεση από τον Λόπες, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά

33′ Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό πάνω στο ημικύκλιο, έπειτα από… πάλη ανάμεσα σε Τικίνιο και Μπακαδήμα

23′ Απειλεί ο Ολυμπιακός, με τον Λόπες να προσπαθεί να βρει τον Τικίνιο και τον Μελίσσα να μπλοκάρει.

22′ Νέα επικίνδυνη κόντρα του Παναιτωλικού με τον Βέργο να είναι έτοιμος να μπουκάρει στην περιοχή, αλλά τον Μπα να κερδίζει το φάουλ από τον αντίπαλό του.

19′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ο Ντουάρτε έκανε ωραία μπαλιά στον Βέργο, ο οποίος άδειασε μέσα στην περιοχή τον Παπασταθόπουλο και εκτέλεσε με το αριστερό τον Βατσλίκ. Εξαιρετική κίνηση από τον Έλληνα φορ.

18′ Άστοχο σουτ του Λόπες για τον Ολυμπιακό

15′ Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Φλόρες μετά από κόρνερ των γηπεδούχων

13′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία εκτέλεση κόρνερ του Ρόνι Λόπες από τα αριστερά, κεφαλιά του Τικίνιο από κοντά έπειτα από καλό άλμα και η μπάλα στα δίχτυα

5′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Συνεργασία Τικίνιο με Μασούρα, με τον δεύτερο να πιάνει σουτ με εξωτερικό φάλτσο, στέλνοντας την μπάλα εκτός.

1′ Πρώτη τελική και είναι για τον Παναιτωλικό. Ο Φλόρες έφυγε στην κόντρα, δεν κατάφερε να τον περιορίσει ο Α. Καμαρά, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο και δεν ανησύχησε ο Βατσλίκ