SL1 Playouts – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Π.Α.Σ. Γιάννινα (1-0) Παναιτωλικός (Photos)

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Π.Α.Σ. Γιάννινα να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 με το τέρμα του Κόντε στο 25ο λεπτό.

45+1′ Σε θέση οφσάιντ ο Κόντε που πήγε να γίνει κάτοχος της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή.

43′ Τρομερή ποδιά του Χουάνπι σοτν Καραχάλιο, το πλασέ του στη συνέχεια ωστόσο ήταν πολύ άστοχο.

42′ Κόντρα επίθεση για τον Π.Α.Σ., με τον Ροσέρο από δεξιά να βρίσκει απέναντι τον Παμλίδη, το σουτ του δεύτερου όμως βρήκε σε σώμα αμυντικού, πήρε ύψος και επέτρεψε στον Τσάβες να μπλοκάρει.

41′ Απειλή μετά από ώρα ο Παναιτωλικός, με τον Καρέλη να παίρνει την πάσα από τον Χουάνπι, όμως το πλασέ του δεν ήταν δυνατό με τον Νάγκι να καθαρίζει τη φάση.

40′ Υπάρχουν πολλά φάουλ στα τελευταία λεπτά.

38′ Επιμένει όμως ο Παναιτωλικός.

36′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο τώρα για τον Παναιτωλικό.

32′ Κίτρινη στον Μλάντεν που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό του Π.Α.Σ. με φάουλ στον Σόρια.

30′ Νέο φάουλ για τους Γηπεδούχους. Φέρνουν κόσμο στην αντίπαλη περιοχή.

29′ Φάουλ του Χατζηθεοδωρίδη στον Τζίνο. Ευκαιρία για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή τώρα για τον Π.Α.Σ.

27′ Επιμένει ο Π.Α.Σ. που έχει κερδίσει τώρα ένα πλάγιο κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ.

25′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα! Όλα ξεκίνησαν από κλέψιμο στον άξονα, με τον Ροσέρο να δίνει δεξιά στον Σόρια, εκείνος να κάνει το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι, με τον Πέδρο Κόντε να πλασάρει ιδανικά στο αριστερό «παραθυράκι» του Τσάβες για το 1-0!

24′ Οι Γηπεδούχοι είναι εκείνοι που έχουν την κατοχή, αλλά και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ωστόσο, ακόμα δεν έχουν δημιουργήσει μια πραγματικά επικίνδυνη στιγμή μπροστά από τα αντίπαλα καρέ.

22′ Επικίνδυνη στιγμή για τον Π.Α.Σ., με τον Κόντε να πατάει από δεξιά τη μικρή περιοχή και τον Τσάβες να βγαίνει και να μπλοκάρει σωτήρια πριν «οπλίσει» ο επιθετικός του Π.Α.Σ.

20′ Ψηλά ο Τσάβες βγαίνει και καθαρίζει τη φάση μπλοκάροντας την μπάλα προ του Κόντε.

17′ Πρώτη τελική στο ματς για τον Παναιτωλικό με το μακρινό αδύναμο σουτ του Ντίας. Καμία ανησυχία για τον Νάγκι που μπλόκαρε εύκολα.

15′ Ο Π.Α.Σ. Γιάννινα προτιμάει στο ξεκίνημα του αγώνα να παίζει από τα δεξιά με Σόρια και Ροσέρο.

13′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα.

8′ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, με τον Παντελάκη να βρίσκεται στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Καρέλη.

7′ Άστοχη κεφαλιά του Τζίνο έπειτα από νέα σέντρα από τα δεξιά για τον Π.Α.Σ.

Ακυρώνεται το γκολ του Παναιτωλικού για οφσάιντ του Καρέλη. Παραμένει το 0-0.

Η φάση ελέγχεται και από το VAR.

5′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Στην πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα αντίπαλα καρέ, ο Χουάνπι έσπασε δεξιά στον Μαυρία, εκείνος έκανε το γύρισμα στην «καρδιά» της περιοχής με τον Καρέλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή. Μεγάλο το κενό του ΠΑΣ στον άξονα στην αρχή της φάσης.

3′ Πρώτη φάση στο ματς με τη αδύναμη σκαστή κεφαλιά του Κόντε στο δεύτερο δοκάρι να περνάει δίπλα από την εστία.

2′ Γλυκιά σέντρα του Σόρια, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Χατζηθεοδωρίδης.