SL1 Playouts – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Ατρόμητος Αθηνών (Photos)

Τέλος στο πρώτο Ημίχρονο. Παναιτωλικός και Ατρόμητος Αθηνών πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

Ελάχιστες οι καλές στιγμές σ’ αυτό το πρώτο μέρος, με τον Παναιτωλικό όμως (που ήταν και σχετικά πιο απειλητικός νωρίτερα) να έχει στο φινάλε δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 1-0. Κυριαρχεί και η ένταση (τέσσερις κίτρινες).

45’+4′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση και, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν απομάκρυναν πειστικά, ο Λομόνακο έπιασε σουτ με το εξωτερικό, με την μπάλα να φεύγει άουτ

44‘ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας έσπασε μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι στον ολομόναχο Τορεχόν, ο οποίος εκτέλεσε με τη μία, με τον Μαρκετζάνι να αποκρούει!

37‘ Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα-σουτ του Λομόνακο, περνά άουτ. Κύριος εκφραστής των επιθέσεων των γηπεδούχων σ’ αυτό το πρώτο ημίχρονο ο Αργεντινός φορ.

33‘ Κίτρινη στον Λιάβα στην εξέλιξη της φάσης για φάουλ πάνω στον Κούεν

33‘ Καθαρίζει η άμυνα του Ατρομήτου μετά το γέμισμα του Λιάβα.

31‘ Κίτρινη στον Κούντε και φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του Ατρομήτου

29‘ Κίτρινη στον Πέρες για σπρώξιμο στον Αθανασίου, ενώ ο αριστερός μπακ του Ατρομήτου έβγαινε στην αντεπίθεση.

24‘ Στιγμή για τον Ατρόμητο. Γέμισμα προς τον Βέργο, βγαίνει και καθαρίζει ο Τσάβες. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν ο πορτιέρε των γηπεδούχων έχει χτυπήσει με το χέρι τον επιθετικό των «κυανόλευων» στην προσπάθειά του να διώξει

21‘ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χουάνπι, πάνω στο τείχος η μπάλα

20‘ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, μετά από μαρκάρισμα του Κούντε στον Χουάνπι

18‘ Στιγμή εδώ για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Βαλένσια όμως εκτός περιοχής να είναι άστοχο

11‘ Κίτρινη στον Κούεν για διαμαρτυρία

10‘ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, ωστόσο δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Χουάνπι εντός περιοχής

6‘ Νέα στιγμή με Λομόνακο για τον Παναιτωλικό.

3′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο