SL1 Playouts – Τέλος Παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (0-2) Παναιτωλικός (Photos)

Τέλος Παιχνιδιού στο «Θ. Κολοκοτρώνης» με τον Παναιτωλικό να παίρνει μια ακόμη μεγάλη νίκη με την οποία φτάνει τους 30 βαθμούς και ανεβαίνει στην 11η θέση έχοντας διαφορά ενός βαθμού από τον Βόλο και δύο από την Κηφισιά.

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

88′ Γκαρθία αντί Λύρατζη.

86′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό τώρα.

85′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

82′ Τσιγγάρας, Φρεντ μέσα για τους φιλοξενούμενους, Πέρες και Ντίας έξω.

81’ Αλάγκμπε αντί Γκος για τους Γηπεδούχους.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερή σέντρα του Ρεγκίς με το εξωτερικό, ο Άλβαρες πιάνει το πλασέ εξ επαφής αλλά ο Τσάβες θα του πει «όχι» με εκπληκτική επέμβαση!

78′ Ο Μαλής θα βγει από το ματς που νιώθει ενοχλήσεις, τη θέση του παίρνει ο Ντουάρτε.

77′ Εκτέλεσε ο Τορεχόν, μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

75′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο.

74′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

71‘ Φάουλ για τον Αστέρα.

67′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Η άμυνα του Αστέρα ΞΑΝΑ κοιμήθηκε, ο Ντίας ανενόχλητος έδωσε στον Ζοάο Πέδρο ο οποίος έγραψε από κοντά το 2-0.

63′ Χατζηθεοδωρίδης και Ζοάο Πέδρο μέσα για τον Παναιτωλικό, έξω ο Λομόνακο και ο Λιάβας.

Αλλαγές και για τον Αστέρα. Μέσα ο Ζουγλής και ο Άλβαρες, έξω ο Παλάσιος και ο Χουχούμης.

Εν τω μεταξύ στη φάση ο Οικονόμου έχει χτυπήσει άθελά του με καρατιά τον Τσάβες στην κοιλιά, ενώ ο κίπερ του Παναιτωλικού και ενώ είναι πεσμένος φαίνεται να βρίσκει τον Καστάνιο πριν εκτελέσει.

60′ Εκτελέστηκε το φάουλ για τον Αστέρα, ο Τσάβες κάνει κακή έξοδο, με τον Καστάνιο να μην εκμεταλλεύεται το λάθος του και να περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η ευκαιρία.

60′ Κίτρινη ο Πέρες.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο από πλεονεκτικό σημείο δεν καταφέρνει να εκτελέσει, με τον Χουχούμη να το βγάζει τελευταία στιγμή.

55′ Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα. Ο Παναιτωλικός σε μια κόντρα μπορεί να γίνει πολύ επικίνδυνος.

50′ Ο Τσιφτσής είναι στο έδαφος μετά από ενόχληση στο πόδι. Για να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.

46′ Μάντζης αντί Μπαρτόλο για τον Αστέρα.

Τέλος 1ου Ημιχρόνου στο «Θ. Κολοκοτρώνης» με ρυθμό και αρκετές φάσεις με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να «κλειδώσει» την παραμονή του και έναν Αστέρα ο οποίος έχει κάνει πολλά λάθη μεσοαμυντικά χωρίς να έχει δημιουργήσει και πολλά πράγματα.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

43′ Σέντρα ο Τορεχόν, ο Λομόνακο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ.

38′ Σέντρα ο Ρεγκίς, ο Μαλής πήρε την μπουκιά από το στόμα του Μιριτέλο που πήγε να κάνει την κεφαλιά.

Κακή εκτέλεση από τον Μπαρτόλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

36′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

31′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Μετά από σέντρα του Τορεχόν, η άμυνα του Αστέρα δεν καταφέρνει να απομακρύνει και ο Ντίας από πλεονεκτικό σημείο εκτελεί τον Τσιφτσή.

28′ Κίτρινη ο Λύρατζης.

27′ Βαθιά μπαλιά του Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Τσάβες.

24′ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο, ο Πίτσου έκανε το τελείωμα με το εξωτερικό, αλλά το έβγαλε σε κόρνερ ο Τσάβες!

21′ Φάουλ για τον Αστέρα.

19′ Κόρνερ ο Παναιτωλικός.

15′ Ο Ρεγκίς έκανε τη σέντρα, αλλά η μπάλα πήγε απευθείας στην αγκαλιά του Τσάβες.

14′ Τώρα προσπαθούν να κυκλοφορήσουν μπάλα οι Αρκάδες, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν τους αφήνουν και πολλούς χώρους.

8′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραίο δυνατό σουτ του Ντίας, φοβερή επέμβαση του Τσιφτσή που βγάζει σε κόρνερ!

7′ Δυνατό σουτ ο Ντίας, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Τσιφτσή.

6′ Ένα φάουλ του Παναιτωλικού πέρασε ανεκμετάλλευτο.

4′ Δυνατό σουτ ο Λομόνακο, μπλοκάρει ο Τσιφτσής!