SL1 Playouts – Τέλος Παιχνιδιού: Κηφισιά (0-1) Παναιτωλικός (Photos)

Τέλος, ο Παναιτωλικός κερδίζει 0-1 στην Καισιαριανή και γίνεται αφεντικό παραμονής!

90+6′ Ο Οζέγκοβιτς έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιχοή και έκανε ωραίο κατέβασμα, έφερε την μπάλα μπροστά αλλά δεν κατάφερε να εκτελέσει λόγω αυτοθυσίας Μαλή και Ταμπίτζε.

90+4′ Πήγε να τελειώσει το ματς ο Ζοάο Πέδρο από πλάγια θέση, έδιωξε ο Αναγνωστόπουλος δύσκολα.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Σναϊντερλάν, που είδε τον Μαυρία να φεύγει στην κόντρα και τον γκρέμισε.

6 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′ Μακρινό σουτ του Μενέντες, άστοχο αλλά κόρνερ.

Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα για διαμαρτυρία μετά από φάουλ στο οποίο υπέπεσε.

Ο Ζοάο Πέδρο έκανε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

84′ Φεντερίκο Ντουάρτε και Χατζηθεοδωρίδης μπαίνουν, Λομόνακο και Χουάνπι εκτός.

Φουλ επίθεση τώρα από την Κηφισιά που χρειάζεται γκολ.

Τετέι στη θέση του Παπασάββα, που επίσης είχε μπει ως αλλαγή.

Τσάπαν και Μπιφουμά βγαίνουν για να μπουν Νίνης και Μενέντες.

81′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και καραμπόλες, ο Παπασάββας έκανε επαφή με την μπάλα από κοντά, όμως ο Ταμπίτζε παρενέβη στη φάση και ο Τσάβες στη συνέχεια μπλόκαρε!

Μενέντες και Νίνης θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο σε λίγο για τους γηπεδούχους.

78′ Καλό σουτ του Χουάνπι από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

77′ Ο Οζέγκοβιτς πήρε την πάσα του Τσανάτζια, γύρισε και εκτέλεσε, όμως αδύναμα στην αγκαλιά του Τσάβες.

76′ Καλή σέντρα του Τορεχόν για τον Λομόνακο, δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Αργεντινός.

Όλα καλά με τον Αργεντινό πορτιέρε, τσεκαρίστηκε και η φάση που ο Οζέγκοβιτς ζήτησε πέναλτι χωρίς να αλλάξει κάτι στην απόφαση.

Έχει τραυματιστεί, εντωμεταξύ, ο Τσάβες στην προηγούμενη φάση. Γύρω του το ιατρικό τιμ των φιλοξενούμενων.

72′ Έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του ο Τσάβες σε έξοδο, ο Οζέγκοβιτς έπεσε και ζήτησε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

Τσεκαρίστηκε κιόλας η φάση, όλα κανονικά και 0-1 ο Παναιτωλικός.

ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό στο 70′! Ο Λομόνακο βρήκε το γκολ που έψαχνε μανιωδώς σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, μετά την ασίστ του Ζοάο Πέδρο, που ήρθε από τον πάγκο ως αλλαγή!

68′ Κερδισμένο φάουλ του Μπιφουμά από τον Πέρες, σε καλό σημείο για σέντρα στην περιοχή.

Κομβική παρέμβαση από τον Βαφέα στη φάση.

63′ Απίστευτη ντρίμπλα του Λομόνακο, η μπάλα όμως βρήκε σε σώματα από την εκτέλεσή του και πήγε κόρνερ! Τρομερό ματς από τον Αργεντινό.

Πράγματι, δεν υπήρξε κάποια ιδιαίτερη επαφή, πιο πολύ πήγε να το εκμαιεύσει ο Αργεντινός.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Τορεχόν για θέατρο, έπεσε στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Τσάπαν και ζήτησε πέναλτι.

60′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο πάτησε περιοχή από πλάγια θέση και εκτέλεσε από κοντά τον Αναγνωστόπουλο, όμως αστόχησε!

Ο Ντίας θα βγει με αναγκαστική αλλαγή καθώς έχει πρόβλημα στον δικέφαλο.

Στη θέση του θα μπει ο Ζοάο Πέδρο, που επιστρέφει μετά τη ρήξη μηνίσκου που υπέστη.

57′ Τρομερή προσπάθεια του Ματέους Σάντος, το σουτ του βρήκε στα σώματα και η μπάλα πήγε στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος σούταρε άουτ.

53′ Καλή προσπάθεια των Γηπεδούχων, ο Τσανάτζια πάτησε περιοχή και βρήκε τον Οζέγκοβιτς, όμως ο τελευταίος έκανε πλασέ στην κίνηση και… σχεδόν δε βρήκε την μπάλα.

Έπεσε στο χορτάρι ο Οζέγκοβιτς. Μαζεύτηκε γύρω του το ιατρικό τιμ της Κηφισιάς, αλλά σηκώθηκε χωρίς να έχει κάτι.

Θα μπει ο Παπασάββας στη θέση του Κλωναρίδη. Ο πρώτος θα πάει στη θέση του Τσανάτζια, ο οποίος λογικά θα πάρει τη θέση του δεξιού μπακ-χαφ που κρατούσε ο Κλωναρίδης.

Στο 0-0 Κηφισιά και Παναιτωλικός, σε ένα ισορροπημένο ματς με μία καλή στιγμή (Σάντος, Τορεχόν) για αμφότερους τους αντιπάλους.

Πολλά τα λάθη και η νευρικότητα, καθώς το διακύβευμα είναι σημαντικό.

44′ Λάθος του Ντίας στον άξονα, ο Σολόα βρήκε τον Οζέγκοβιτς στον χώρο αλλά ο Σέρβος πλάσαρε πολύ άστοχα.

Είναι πεσμένος στο χορτάρι ο επιθετικός της Κηφισιάς καθώς έπεσε άτσαλα μετά το σουτ του, αλλά σηκώνεται.

41′ Ο Λομόνακο πήρε την καλή σέντρα του Τορεχόν και προσπάθησε να βρει με τη μία τον Χουάνπι.

Μπορούσε και να εκτελέσει, αλλά η μπάλα ήρθε από πολύ ψηλά.

40′ Πολύ μακρινό σουτ του Ματέους Σάντος, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά.

39′ Ο Βαφέας, που έχει καλά πόδια, πέρασε δύο παίκτες και σούταρε, όμως η μπάλα πήγε στα σώματα.

Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Παναιτωλικού και συγκεκριμένα τον Μαρκόφσκι.

33′ Τρομερή προσπάθεια του Μπιφουμά που πέρασε μόνος του… όλη την άμυνα του Παναιτωλικού, όμως στο τέλος έβγαλε την μπάλα άουτ μετά από τα αλλεπάλληλα μαρκαρίσματα.

32′ Πολύ καλή εκτέλεση από τον Χουάνπι, βρήκε λίγο η μπάλα σε παίκτη του τείχους και έφυγε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

31′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό μετά από λάθη στην άμυνα της Κηφισιάς και άτσαλο μαρκάρισμα του Τσανάτζια.

27′ Τρομερή «ποδιά» του Λομόνακο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει συμπαίκτη με γύρισμα.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν να συνδυάζεται με τον Λομόνακο και να μένει απέναντι από τον Αναγνωστόπουλο, ο οποίος κατάφερε να κάνει επαφή με την μπάλα.

Δε δόθηκε κόρνερ, μάλλον λανθασμένα.

24′ Ο Κλωναρίδης πάτησε την περιοχή και έκανε σέντρα-σουτ, όμως ο Τσάβες (ασταθώς) κατάφερε να διώξει.

Πιθανότατα ήταν εκτεθειμένος πάντως ο Κλωναρίδης στην αρχή της φάσης.

23′ Σέντρα του Λιάβα και δύσκολη κεφαλιά του Μαυρία, χωρίς να απειληθεί ο Αναγνωστόπουλος.

20′ Ο Ντίας βρήκε τον Λομόνακο που πέρασε τον Βαφέα και έκανε επικίνδυνο γύρισμα, όμως ο Τσάπαν πρόλαβε και έβαλε το πόδι του σε κρίσιμο σημείο.

19′ Ωραία πάσα στην πλάτη της άμυνας από τον Λιάβα στον Ντίας, που άργησε να κοντρολάρει και τον πρόλαβε ο Κλωναρίδης πριν εκτελέσει. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

17′ Ωραία προσπάθεια του στόπερ Βαφέα, που βρήκε τον Τσανάτζια στον άξονα. Αυτός έδωσε στον Τσάβες και ο Βραζιλιάνος έκανε σέντρα, όμως ο Τσάβες μπλόκαρε εύκολα.

13′ Πολύ ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Λομόνακο, πρόλαβε ο Τσάπαν πριν φύγει μόνος του ο Αργεντινός.

9′ Καλή στιγμή για τους Γηπεδούχους.

O Mατέους Σάντος παρέλαβε την ωραία πάσα του Τσανάτζια και έμεινε απέναντι από τον Τσάβες από πλεονεκτική θέση, όμως έκανε κάκιστο σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.

8′ Ωραία μπαλιά του Λιάβα στην πλάτη της άμυνας, βγήκε και έδιωξε σε πλάγιο ο κίπερ Αναγνωστόπουλος.

6′ Γέμισμα στην περιοχή του Παναιτωλικού, εύκολο για τον Τσάβες.

6′ Πολύ ωραία ενέργεια του Σάντος και κερδισμένο φάουλ.

3′ Κερδισμένο κόρνερ για τον Παναιτωλικό από προσπάθεια του Λιάβα και τάκλιν του Βαφέα.