SL1 Playouts – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Βόλος (Photos)

Τέλος, Παναιτωλικός-Βόλος 0-1! Οι φιλοξενούμενοι κάνουν το 3/3 στα Playouts και γίνονται αφεντικά για την παραμονή, με τους ηττημένους να υποχωρούν στην τελευταία δυάδα μετά το διπλό της Κηφισιάς στην Τρίπολη!

79′ Διατηρεί την κατοχή της μπάλας αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει η ομάδα του Πετράκη

78′ Λιάβας αντί Χουάνπι, Μπουζούκης αντί Ντίας.

76′ Μωραΐτης αντί Γκαρσία

73′ Πεσμένοι στο έδαφος δύο παίκτες του Βόλου

73′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

71′ Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τους Γηπεδούχους

70′ Κίτρινη κάρτα στον Τορεχόν

68′ Κίτρινη κάρτα στον Μαυρία

63′ Τρουιγέ αντί Μπαριέντος

62′ Μόνιμα στην επίθεση οι Γηπεδούχοι.

59′ Απέκρουσε το δυνατό σουτ του Χουάνπι ο Κόβατς!

58′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

54′ Λομόνακο αντί Καρέλη

52′ Κόρνερ για τον Βόλο μετά από δύο σουτ που σταμάτησαν στα σώματα

48′ Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά το κόρνερ

47′ Εκτέλεσε ο Χουάνπι, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία, καταλήγοντας λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

46′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους Γηπεδούχους, λίγο έξω από την περιοχή

46′ Χατζηθεοδωρίδης αντί Στάγιτς

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Παναιτωλικός-Βόλος 0-1 με το γκολ του Ασεχνούν στο 29ο λεπτό

44′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Σέντρα από τα δεξιά, αδράνησαν οι φιλοξενούμενοι και ο Πέρες από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κόβατς!

Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Κόμπα στην προηγούμενη φάση

43′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Οικονόμου κατέβασε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι αλλά… κατάφερε να σουτάρει άουτ εξ επαφής!

42′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό

42′ Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο, ο Γκαρσία δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά από κοντά

40′ Σουτ Ντίας από το ύψος της περιοχής, ψηλά άουτ.

39′ Εντυπωσιακή επέμβαση Κόβατς σε σέντρα-σουτ του Μαυρία από δεξιά.

34′ Μικρή διακοπή μετά από εναέρια σύγκρουση Τορεχόν και Σιέλη.

32′ Γύρισμα Ντουάρτε από τα δεξιά, εύκολα μπλόκαρε ο Κόβατς.

29′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΕΧΝΟΥΝ! Ασύλληπτο σουτ του Φινλανδού έξω από την περιοχή, η μπάλα καρφώθηκε στο παραθυράκι του Τσάβες!

26′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τους Γηπεδούχους

24′ Αστοχη η μακρινή προσπάθεια του Άλχο

20′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Μλάντεν

16′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Βόλο.

11′ Πέρασε άουτ η κεφαλιά του Οικονόμου

11′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

8′ Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Καλογερόπουλου

8′ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

5′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

2′ Κόρνερ για τον Βόλο, που έχει μπει καλύτερα στο ματς