SL1 Πλέι Άουτ: Η Λαμία έχασε από τον Ιωνικό και ο Παναιτωλικός «κλείδωσε» την παραμονή του

Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη το βράδυ του Σαββάτου κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, όμως η παραμονή του για μία ακόμη χρονιά στη μεγάλη της κατηγορία της Super League και του Ελληνικού Πρωταθλήματος «κλείδωσε» πριν από λίγα λεπτά, με την ήττα της Λαμίας.

Στο 31′ λεπτό του παιχνιδιού Π.Α.Σ. Λαμία 1964 – Ιωνικός ο Βασίλης Μάντζης πέτυχε το ένα και μοναδικό τέρμα στο Δ.Α.Κ. Λαμίας. Υπέροχη σέντρα του Λένις από δεξιά, βρήκε τον Μάντζη στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον Έλληνα φορ να πραγματοποιεί επιβλητικό άλμα και να σκοράρει.

Ο Ιωνικός αποχώρησε με το «διπλό» (0-1) από την έδρα της Λαμίας και θα εξασφαλίσει και μαθηματικά στην κατηγορία! Ζορίζουν τα πράγματα για τη Λαμία που είναι στο +1 από τον Απόλλωνα και μετά τη διακοπή του Πάσχα στη Ριζούπολη, ίσως, αλλάξουν οι ισορροπίες.