SL1 Πλέι Άουτ – Τέλος Παιχνιδιού: Ιωνικός Νίκαιας (3-1) Παναιτωλικός

Τέλος, Ιωνικός-Παναιτωλικός 3-1! Οι Γηπεδούχοι τερματίζουν πρώτοι και αήττητοι στα Πλέι Άουτ, αντιθέτως ο Παναιτωλικός αποχωρεί από τη Νίκαια και κλείνει τη σεζόν με ήττα.

Και Κιάκος αντί Βαλεριάνου, Καμπράλ αντί Λένις

90′ Γκοτσούλιας αντί Μύγα.

Έξω και ο Μόρσεϊ, μέσα ο Μπαρμπόσα.

89‘ Μπακαδήμας αντί Λάρσον.

86′ ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Ο Μάντζης σκοράρει με κεφαλιά και φτάνει τα εννέα τέρματα φέτος – παρότι αποκτήθηκε τον Ιανουάριο!

84′ Πλατέλλας αντί Τουράμ.

84′ Λιάβας αντί Φλόρες, Μπελεβώνης αντί Ντουάρτε.

81′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους, άστοχη η κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι.

79′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

74′ Μάζεψε ο Χριστοδουλής την κεφαλιά του Κορνέλιους.

73‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

69′ Τρία σερί κόρνερ για τους γηπεδούχους…

68′ Υπέροχο σουτ Μάντζη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανέστης!

62′ ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Με την πρώτη του επαφή, ο Μάντζης βγάζει ασίστ στον Τουράμ, που σκόραρε με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή!

61‘ Μάντζης αντί Πογκοσιάν.

55‘ Εκπληκτική επέμβαση Ανέστη σε σουτ του Πογκοσιάν!

54‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

52‘ Σε κόρνερ ο Ανέστης μετά από προσπάθεια του Λένις.

47′ ΓΚΟΛ, 1-1 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Μέσα σε ένα δίλεπτο, ο Καρέλης βρίσκει δίχτυα με εξαιρετική κεφαλιά!

46‘ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

Τέλος στο πρώτο 45λεπτο, Ιωνικός-Παναιτωλικός 1-0.

45+2′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Εξ’ επαφής ο Βέργος δεν μπόρεσε να σκοράρει, απίθανη ευκαιρία!

45+1‘ Λίγο έξω το πλασέ του Λάρσον!

41′ Λίγο άουτ η κεφαλιά του Βέργου!

41′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

34‘ Κίτρινες κάρτες σε Νταγκό, Φλόρες, Βαλεριάνο και Ρομαό.

32‘ Εξαιρετική προσπάθεια Μόρσεϊ, λίγο άουτ η μπάλα!

32′ Φιλόδοξη προσπάθεια Κάνιας από μακριά, έξω η μπάλα.

31′ Φάουλ τώρα έξω από την περιοχή του Χριστοδούλη.

29′ Κόρνερ για τους Αγρινιώτες.

28‘ Ψάχνουν την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι, που είναι αρκετά κινητικοί τα τελευταία λεπτά.

Δε μέτρησε το γκολ του Βέργου, υπήρξε οφσάιντ

11′ Εύκολα ο Χριστοδουλής την κεφαλιά του Βέργου.

9′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Αποστολάκης έδιωξε και ο Ντάλσιο με μονοκόμματο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής ανοίγει το σκορ.

8′ Κόρνερ για τον Ιωνικό, πρώτο στο ματς.