SL1 Πλέι Άουτ – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Βόλος Ν.Π.Σ.

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Βόλος 0-0. Ένα ματς όπου στο πρώτο μέρος είχε φάσεις αλλά στην επανάληψη τα πράγματα δεν ήταν ακριβώς τα ίδια. Άλλη μία ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων.

90’+1′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, μετά από σέντρα σουτ του Ντουάρτε, που κόντραρε στον Γκιουλέν.

90′ Ατομική ενέργεια του Νταγκό, κέρδος του ένα κόρνερ.

87′ Ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση του Κλέιμαν, σε πολύ δυνατό σουτ του Καρέλη.

85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μπαρμπόσα παίρνει τη θέση του Μάρτεσον.

84′ Αλλαγή για τον Βόλο, Λογαράς αντί Μεταξά.

81′ Φαλτσαριστό σουτ του Ροσέρο από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Λούι πήρε τη θέση του Αποστολάκη.

79′ Μακρινό σουτ του Ροσέρο, απέκρουσε ξανά ο Ανέστης.

78′ Καλή φάση μετά από ώρα για τον Βόλο, με τον Φαν Βέερτ να πλασάρει και τον Ανέστη να μπλοκάρει.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν, καθυστέρησε σε εκτέλεση ελεύθερου.

74′ Οι γηπεδούχοι πιέζουν πολύ έντονα την άμυνα του Βόλου στα τελευταία λεπτά.

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, Νταγκό και Καρέλης έκαναν ωραία το ένα-δύο μέσα στη μεγάλη περιοχή του Βόλου, αλλά ο πρώτος έστειλε την μπάλα άουτ με πολύ κακό τελείωμα.

70′ Από 12 τελικές έχουν οι δύο ομάδες έως τώρα στο ματς, αλλά το 0-0 παραμένει.

68′ Κίτρινη κάρτα για τον Γκιουλέν.

67′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Φλόρες που κάνει ωραίο σουτ στην κίνηση, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν.

65′ Ακόμα ένα μακρινό σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα πάνω από την εστία του Βόλου.

63′ Αλλαγή για τον Βόλο, ο Ριένστρα περνάει στη θέση του Τριανταφύλλου.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη.

60′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Καρέλης και Νταγκό αντί Μπελεβώνη και Μόρσεϊ

60′ Ο Ντουάρτε απειλεί ξανά τον Κλέιμαν με σουτ από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγοο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

59‘ Μετά το κόρνερ, ο Βέργος δεν κατάφερε να κάνει επαφή με την μπάλα και να την στείλει προς τα δίχτυα του Βόλου.

58′ Ο Μόρσεϊ πιάνει ωραίο σουτ από μακριά, η μπάλα γκέλαρε στο χορτάρι και ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ.

57′ Μακρινό σουτ του Φερνάντες, δεν απειλεί τον Ανέστη.

56′ Σέντρα του Ροσέρο, ο Μάρτεσον πρόλαβε τον Άλχο και έδιωξε κόρνερ.

55′ Ένα σουτ του Βέργου, περνάει άουτ.

53′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Άλχο, μπλοκάρει ξανά ο Ανέστης.

51′ Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο είναι για τον Βόλο, με τον Μπαριέντος να σουτάρει από μακριά και τον Ανέστη να διώχνει σε κόρνερ.

47′ Πρώτο κόρνερ στο δεύτερο ημίχρονο, για τον Παναιτωλικό.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός – Βόλος 0-0: Καλός ο ρυθμός στην αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ και να δημιουργούν ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Με περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους οι παίκτες του Παναιτωλικού, έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Κλέιμαν και Τσοκάνη να αρνούνται το γκολ στον Βέργο. Παρά το γεγονός πως οι δύο ομάδες δεν έχουν βαθμολογικό κίνητρο, μας παρουσιάζουν ένα καλό ματς έως τώρα.

45′ Μακρινό σουτ του Ροσέρο, στο σωστό σημείο ο Ανέστης, μπλόκαρε με ευκολία.

42′ Ο Κλέιμαν έσωσε ξανά τον Βόλο, αποκρούοντας κοντινό σουτ του Βέργου!

40′ Ωραία ενέργεια του Γκιουλέν από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα για τον Φαν Βέερτ, αλλά ο Ολλανδός σούταρε ψηλά άουτ από το σημείο του πέναλτι.

37′ Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα, υπέρ του Παναιτωλικού.

35′ Μακρινό σουτ του Μεταξά για τον Βόλο, δεν κατάφερε να βρει στόχο.

33′ Σέντρα του Ροσέρο και κεφαλιά του Άλχο, η μπάλα στην αγκαλιά του Ανέστη.

32′ Πολύ καλός ο ρυθμός στο ματς, έχουμε δει καλές ευκαιρίες, αλλά όχι γκολ. Παραμένει το 0-0.

29′ Ο Μόρσεϊ κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά της επίθεσης του Παναιτωλικού, δεν μπορεί να νικήσει τον Κλέιμαν από πολύ πλάγια θέση.

28′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Βέργο να νικάει τον Κλέιμαν από πολύ πλάγια θέση και τον Τσοκάνη να απομακρύνει με κεφαλιά λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή!

26′ Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Βόλου, ξεκίνησε από κλέψιμο του Φλόρες και ολοκληρώθηκε με τον Μπελεβώνη να σουτάρει από μακριά και την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

23′ Ο Ροσέρο βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ανέστη, αλλά αμυντικός του Παναιτωλικού τον πρόλαβε τελευταία στιγμή και έδιωξε σε κόρνερ.

18′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Φερνάντες να σουτάρει με δύναμη από μακριά και την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ανέστη.

15′ Συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναιτωλικός, ψάχνοντας να βρει τον τρόπο για να απειλήσει την εστία του Κλέιμαν.

13′ Έκανε επιθετικό φάουλ ο Βέργος μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Κλείμαν να αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά-ψαράκι του Βέργου! Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

10′ Ο Παναιτωλικός έχει περισσότερη κατοχή της μπάλας και δείχνει ελαφρώς ανώτερος από τους αντιπάλους του έως τώρα.

8′ Ο Μάντεσον σούταρε με δύναμη, η μπάλα κόντραρε στο κεφάλι του Σιέλη και απομακρύνθηκε.

8′ Πρώτο κόρνερ του ματς, για τον Παναιτωλικό.

7′ Πρώτη επίσκεψη του Βόλου στην περιοχή των γηπεδούχων, η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ του Ροσέρο.

3′ Ο Φαν Βέερτ είναι πεσμένος στο χορτάρι και δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου.