SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Άρης (1-0) Παναιτωλικός (Photos)

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Άρης (1-0) Παναιτωλικός

45′ Κόρνερ για τον Άρη που κέρδισε ο Οντουμπάτζο από το ανέβασμά του.

42′ Πολύ καλό μακρινό σουτ του Φεράρι μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το τέρμα του Καπίνο.

40′ Κλέβει ο Χουάνπι και βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά με τον Φαμπιάνο να απομακρύνει τον κίνδυνο.

37′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση.

36′ Στην εξέλιξη της φάσης, ο Νταρίντα εκτέλεσε από μακριά, με το σουτ να φεύγει αρκετά ψηλά.

35′ Ο Καρέλης βρέθηκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως κλείστηκε και την έχασε.

32′ Σουλεϊμάνοφ και Ζαμόρα δεν έβγαλαν το 1-2 λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. Πολύ καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής από τον Ρώσο μεσοεπιθετικό.

31′ Σέντρα του Χουάνπι, διώχνει ο Φαμπιάνο με κεφαλιά.

28′ Μετά το γκολ ο Άρης έχει ρίξει στροφές, με τον Παναιτωλικό με τη σειρά του να έχει κερδίσει λίγα μέτρα στο γήπεδο.

25′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό τώρα, το πρώτο του στο ματς.

Δεν υπάρχει κάτι μετά από γρήγορο έλεγχο του VAR, συνεχίζεται το παιχνίδι.

23′ Φωνές των Γηπεδούχων για πέναλτι στον Ζαμόρα.

22′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 1-0! Ο Άρης μετουσιώνει σε γκολ την υπεροχή του σε αυτό το διάστημα του αγώνα, με τον Μορόν να πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ από μεγάλη απόσταση, στέλνοντας την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία του Καπίνο, αιφνιδιάζοντας τον κίπερ του Παναιτωλικού.

21′ Μακρινό συρτό σουτ του Σουλεϊμάνοφ. Δεν ήταν κακό, με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Καπίνο.

20′ Κόρνερ για τον Άρη, με τον Οικονόμου να ανακόπτει το σουτ Φεράρι.

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ζαμόρα να σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή και τον Καπίνο να βγάζει δύσκολα!

17′ Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον Άρη τώρα.

16′ Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Ντουάρτε να είναι στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Βερστράτε.

15′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Μετά από ωραία ανάπτυξη στον ανοικτό χώρο, ο Φεράρι έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Σουλεϊμάνοφ δεν μπόρεσε να κάνει καλή επαφή με την μπάλα, με τον Μενέντες να σουτάρει, την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και τον Καπίνο να μπλοκάρει σταθερά.

14′ Επιθετικό φάουλ του Ζαμόρα πάνω στον Μαυρία, «ανάσες» για την άμυνα του Παναιτωλικού, η οποία και πιέστηκε στο τελευταίο δίλεπτο.

12′ Κεφαλιά του Μορόν στο πρώτο δοκάρι μετά από σέντρα του Οντουμπάτζο, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Καπίνο.

11′ Ο Φαμπιάνο σταματά την αντεπίθεση του Παναιτωλικού, ανακτώντας την μπάλα από τον Καρέλη.

10′ Άτσαλο μαρκάρισμα του Μαυρία στον Ζαμόρα.

9′ Ο Μπράμπετς σταματά τον Ντουάρτε εντός περιοχής του Άρη.

9′ Εκτελεί ο Σουλεϊμάνοφ, με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και εν συνεχεία τον Καπίνο να μπλοκάρει.

7′ Εξαιρετική ενέργεια από τον Σουλεϊμάνοφ, ο οποίος πέρασε 2-3 παίκτες του Παναιτωλικού, προτού κερδίσει το φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη.

5′ Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, ο Οικονόμου παραχωρεί το κόρνερ.

4′ Δεν πέρασε η κάθετη του Ζαμόρα για τον Μορόν.

3′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναιτωλικό. Ο Μαυρίας έβγαλε ωραία στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Καρέλης προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Κουέστα, με τον Ισπανό κίπερ να βάζει το χέρι του και να αποσοβεί τον κίνδυνο.

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Μαυρίας, Μπρούνο Ντουάρτε, Οικονόμου, Σίλβα, Μπαλντασάρα, Πέρες, Χουάνπι, Σενγκέλια, Ντουάρτε, Καρέλης.

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Γκράτερολ, Μπελεβώνης, Μπουζούκης, Βοΐλης, Ντίαζ, Ξενιτίδης, Πέδρο, Μαλής, Λιάβας.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης

Βοηθοί: Κόλλιας Αθανάσιος, Διαμάντης Λάμπρος

4ος: Πολυχρόνης Φώτιος

VAR: Περράκης Κωνσταντίνος

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Μενέντες, Μορόν.

Στον πάγκο για τον Άρη: Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Ματαρίτα, Πάρδο, Κάρλσον, Ζουλς, Μοντόγια, Βέλεθ, Παναγίδης