SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-2) Παναθηναϊκός (Photos)

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-2) Παναθηναϊκός

45+1′ Γκολ για τον Παναθηναϊκό και πάλι με τον Μπερνάρ! Ο Ιωαννίδης πέρασε κάθετα στον Παλάσιος αυτός γύρισε την μπάλα, με τον Ιωαννίδη να επωφελείται και να στρώνει στον Βραζιλιάνο ο οποίος σούταρε στα δίχτυα. Η μπάλα άλλαξε πορεία και ξεγέλασε τον Καπίνο για το 0-2!

43′ Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός. Με τον Παλάσιος να κάνει σέντρα από τα δεξιά, τον Ιωαννίδη να μην καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά και στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Μαντσίνι, πέρασε εκτός. Η μπάλα έχει βρει σε πόδι αμυντικού, ωστόσο καταλογίστηκε άουτ.

42′ Kόρνερ που κέρδιζε για τον Παναθηναϊκό με… οξυδέρκεια ο Χουάνκαρ.

35′ Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Βιλένα. Πέρασε χωρίς κίνδυνο για την εστία του Καπίνο.

33′ Διαδοχικές ευκαιρίες για τον Παναθηναϊκό! Αρχικά από το κόρνερ του Μπερνάρ ο Σένκεφελντ έκανε την κεφαλιά με τον Καπίνο να διώχνει ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Παλάσιος με διαγώνιο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

32′ Τρομερή ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη ο οποίος απέφυγε τρεις αντιπάλους σούταρε με τον Ντουάρτε τελευταία στιγμή να βάζει την κόντρα. Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

29′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να σουτάρει και την μπάλα να κοντράρει. Στην επαναφορά της φάσης, ο Παλάσιος επιχείρησε να νικήσει με σέντρα-σουτ τον Καπίνο στέλνοντας την μπάλα άουτ.

23′ Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες βρήκε χώρο, έπαιξε το ένα-δυο με τον Καρέλη, πήρε την μπάλα και σούταρε με τον Μάγκνουσον να βάζει τελευταία στιγμή την κόντρα βοηθώντας τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει.

20‘ Έξυπνη μπαλιά του Οικονόμου στην πλάτη της άμυνας, με τον Τορεχόν να κατεβάζει αλλά η σέντρα του πέρασε εκτός.

Γκολ… Παναθηναϊκού του Γιοβάνοβιτς αυτό που έφερε το 0-1, με την κάθετη πάσα του Μαντσίνι να είναι όλα τα λεφτά και τον Χουάνκαρ να «σερβίρει» για τέταρτη φορά φέτος γκολ σε συμπαίκτη του. Σίγουρα, το τέρμα του Μπερνάρ θα συμβάλει πολύ στην διαχείριση της αναμέτρησης από εδώ και πέρα, επηρρεάζοντας αμφότερες τις ομάδες στο «σκεπτικό» τους.

19′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής.

18′ Φιλόδοξη προσπάθεια του Πέρες να νικήσει από μακριά τον Μπρινιόλι.. Μπλόκαρε ο Ιταλός.

13′ Γκολ ο Παναθηναϊκός! Πολύ όμορφη κάθετη του Μαντσίνι στον Χουάνκαρ, ο Ισπανός παράλληλα στον Μπερνάρ και αυτός από το ύψος του πέναλτι, πλάσαρε άψογα για το 0-1!

12‘ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναθηναϊκό. Όμορφη κάθετη του Ιωαννίδη στον Παλάσιος, ο Αργεντίνός γύρισε παράλληλα εκεί που ο Μαλής έκοψε και ο Βιλένα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα στην επαναφορά. Μπλόκαρε ο Καπίνο!

9′ Πιέζουν οι γηπεδούχοι. Σέντρα του Λιάβα από τα δεξιά απομάκρυνε ο Μάγκνουσον η μπάλα κόντραρε και πήγε άουτ.

6′ Από το κόρνερ πήγε να φύγει στην κόντρα με τον Καρέλη ο Παναιτωλικός, όμως ο Μπρινιόλι βγήκε ως το… κέντρο και απομάκρυνε την μπάλα και τον κίνδυνο.

5′ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Μπερνάρ.

4′ Προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά με τον Μπερνάρ να υποδέχεται τη βαθιά μπαλιά του Κώτσιρα, όμως το γύρισμα του Βραζιλιάνου κόπηκε από τον Λιάβα.

3′ Κόρνερ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό με τον Ντίας. Απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού και μετά από δεύτερο γέμισμα ο Μπρινιόλι καθάρισε τη φάση.