SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Κηφισιά (Photos)

Πρώτο γκολ μετά από 217 ημέρες για τον Ζοάο Πέδρο! Ήταν το ματς με τον Λεβαδειακό όπου ο Γιάννης Αναστασίου ήταν προπονητής της ομάδας του Αγρινίου και ο Γιάννης Πετράκης του Λεβαδειακού!

45’+1′ Γκολ ο Παναιτωλικός! Ο Ζοάο Πέδρο έστειλε από την άλλη τον Αναγνωστόπουλο και άνοιξε το σκορ.

Έχει βγει κίτρινη στον Πρίτσα για το μαρκάρισμα, αλλά οι παίκτες της Κηφισιάς, διαμαρτύρονται για χέρι του Πέρες στην αρχή της φάσης.

43′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Φανταστική ατομική ενέργεια του Χουάνπι! Η φάση θα εξετασθεί προφανώς

43′ Κίτρινη στον Ματέους Σάντος

38′ Φάουλ για την Κηφισιά

34′ Αναγκαστική αλλαγή για την Κηφισιά. Θα περάσει εκτός ο Πέιος λόγω διαστρέμματος. Μέσα ο Αντούνες.

33′ Τελική για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν μέσα από την περιοχή να κάνει τραγικό σουτ και να στέλνει την μπάλα μακριά.

31′ Χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά, ως μη γενόμενη. Από φάουλ που εκτελέστηκε η μπάλα έφτασε στον Ιπαλίμπο ο οποίος “φάτσα” με τον Καπίνο βρήκε αέρα αλλά ήταν εκτεθειμένος.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε που τράβηξε τη φανέλα του Τετέι.

24′ Τεράστια στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε γύρισε, ο Ζοάο Πέδρο έκανε την προβολή, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε εξ επαφής, ενώ στη συνέχεια ο Χατζηθεοδωρίδης, κέρδισε κόρνερ. Σπουδαία επέμβαση!

23′ Πρώτη τελική για την Κηφισιά. Ο Μπιφουμά με ατομική ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε παράλληλα στην περιοχή, όμως το σουτ του Πρίτσα πήγε στα χέρια του Καπίνο. Αδύναμο το πλασέ του αρχηγού των νεοφώτιστων.

19′ Κόρνερ για την Κηφισιά τώρα μετά από επικίνδυνη σέντρα και σωτήρια προβολή του Οικονόμου.

17′ Ακόμη μια αξιόλογη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε από τα δεξιά πέρασε και έκανε τη σέντρα, η μπάλα έσκασε, έφτασε στον Χατζηθεοδωρίδη που σούταρε αλλά ήταν αδύναμη η προσπάθεια του. Στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.

13′ Κόρνερ για την Κηφισιά – Ο Καπίνο έδιωξε με γροθιές, ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα 3 με 2 όμως ο Ζοάο Πέδρο τα χάλασε στην τελική πάσα.

12′ Aπειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Λιάβας ανέβηκε και έκανε τη σέντρα στην περιοχή της Κηφισιάς, όμως ούτε ο Πέδρο ούτε και ο Χταζηθεοδωρίδης μπόρεσαν σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

9′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Πέρες να παίρνει την μπάλα και να σουτάρει εκτός περιοχής. Κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος.

6′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

5′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Σε θέση έξω αριστερά με τον Χουάνπι να εκτελεί.