SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Ο.Φ.Η. (Photos)

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Ο.Φ.Η. | Οι Αγρινιώτες μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν στο 10′ με τον Μαλή, με τον Ο.Φ.Η. να φέρνει το ματς στα ίσα στο 20′ με τον Φελίπε για το 1-1. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

45’+2′ Καλή στιγμή για τον Ο.Φ.Η. Ο Λάρσον σούταρε με καλές προϋποθέσεις από πλάγια θέση, με τον Καπίνο να έχει σωστή θέση και να απομακρύνει.

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

44′ Πολύ αδύναμο σουτ του Μπαλντασάρα, με το κακό του πόδι, το αριστερό, καμία ανησυχία για τον Μπάουμαν, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό του δοκάρι.

43′ Σέντρα-σουτ του Θοράρινσον από τα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Καπίνο, με την κόντρα στην μπάλα να τον διευκολύνει ακόμη περισσότερο.

40′ Στο έδαφος ο Πασαλίδης, διακόπτεται το παιχνίδι.

39′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

36′ Στιγμή για τον Ο.Φ.Η. «Σκαστό» σουτ του Λάρσον από διαγώνια θέση στην περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Καπίνο.

33′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Βοΐλης έγινε κάτοχος της μπάλας στα πλάγια της περιοχής και την «έσπασε» στο ύψος του πέναλτι για τον Πέδρο, το σουτ του οποίου κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Μπάουμαν.

31′ Σουτ του Φελίπε που κοντράρει στα σώματα, ζητούν πέναλτι για χέρι οι Κρητικοί.

29′ Μακρινό σουτ του Ντίας εκτός περιοχής, η μπάλα πηγαίνει πολύ πλάγια και καταλήγει άουτ.

Ελέγχθηκε η φάση, δεν υπάρχει πέναλτι, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης ο Μπάκιτς.

24′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Ο.Φ.Η.! ο Καπίνο ανατρέπει τον Φελίπε στην περιοχή, αλλά φαίνεται πως υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

22‘ Μακρινό σουτ του Χουάνπι, δεν ανησυχεί τον Μπάουμαν.

20′ Γκοοολ για τον Ο.Φ.Η.! Οι Κρητικοί έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Μπάκιτς βρήκε τον Γκαγέγκος που έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και να καταλήγει στον Φελίπε, ο οποίος με όμορφο πλασέ από διαγώνια θέση, νίκησε τον Καπίνο για το 1-1.

17′ Αδύναμο σουτ του Μπάκιτς εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Καπίνο.

16′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Χουάνπι δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, με τον Μπάουμαν να μπλοκάρει σταθερά.

13′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Ο Γκαγέγκος πέρασε και τον Καπίνο και πλάσαρε, με τον Ντουάρτε να διώχνει στη γραμμή. Βέβαια, η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

12‘ Σουτ του Φελίπε από πλάγια θέση στην περιοχή, βάζει το πόδι του και απομακρύνει ο Τορεχόν.

10′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Χουάνπι, ο Ζοάο Πέδρο απέφυγε τα μαρκαρίσματα και βρήκε με κεφαλιά-πάσα τον Μαλή, ο οποίος έστειλε την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία του Μπάουμαν, για το 1-0!

10′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

7′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

5′ Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Ζοάο Πέδρο, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάουμαν.

1′ Ο Καρό δέχθηκε ένα δυνατό μαρκάρισμα, αλλά σηκώνεται και το παιχνίδι συνεχίζεται.